بازیترفند هاترفند های IOSترفند های ویندوزترفندهای اندروید

پینگ و راهکار های کاهش آن

پینگ(ping): اگر از علاقه‌مندان به بازی‌‌های کامپیوتری آنلاین هستید، قطعاً واژ‌ه‌ی پینگ را شنیده‌اید. گیمرهای آنلاین به‌خوبی از تأثیرات پینگ بالا در گرافیک آگاه هستند.

زیرا پینگ(ping) بالا در ساده‌ترین حالت ممکن است باعث شود گیمری در بازی‌های تیراندازی اول شخص مانند Call of dutyیا pubg mobile هدفش را از دست بدهد و با وجود تمام تکنیک‌هایش، در بازی شکست بخورد.

پینگ در واقع، همان مدت زمانی است که طول می کشد تا ما یک پیام و یکسری اطلاعات را در بستر اینترنت از کامپیوتری به سروری دیگر، ارسال و جواب آن را دریافت کنیم. مدت زمان پینگ را بر اساس میلی ثانیه اندازه گیری می کنند. به عبارت دیگر می توان گفت، پینگ همان سرعت ارسال و دریافت داده ها بین دو دستگاه در اینترنت است.

پس هرچه این زمان کوتاه تر یعنی سرعت پینگ(ping) کمتر و سرعت اینترنت بالاتر است. بالا بودن پینگ، یعنی اینکه ارتباط با سرور ضعیف است و تصاویر و در کل داده ها دیرتر دریافت کنید. از این تنها راهکار، کاهش دادن پینگ است. به طور کلی پینگ نشان دهنده کیفیت سرویس اینترنت است. از این رو کاربران با این سوال مواجه می شوند که چگونه پینگ اینترنت را کاهش دهیم؟

پینگ مناسب چقدر است؟

رخ‌ پینگ(ping) کارآمد می‌تواند در بازی‌های مختلف متفاوت باشد؛ اما به‌طور‌کلی می‌توان نرخ‌های متفاوت پینگ را در جدول زیر دسته‌بندی کرد:

نرخ پینگقابلیت‌ها
کمتر از ۲۰ میلی‌ثانیهعالی، پینگ‌های کمتر از ۲۰ میلی‌ثانیه معمولاً به‌معنای داشتن تصاویر واضح و روان و زمان‌ واکنشی سریع است. در چنین نرخ پینگی، معمولاً گیمرها با تأخیر مواجه نخواهند شد.
بین ۲۰ تا ۵۰ میلی‌ثانیهخیلی خوب، رایج‌ترین محدوده برای گیمرهایی که به‌دنبال گیم‌پلی روان و رسپانسیو در سرورهای محلی یا منطقه‌ای هستند.
بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلی‌ثانیهنسبتاً خوب، گیمرهایی که به سرورهای بین‌المللی متصل می‌شوند، اغلب در این محدوده قرار دارند. گاه تأخیر‌ها یا کاهش عملکرد اتفاق می‌‌افتد.
بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلی‌ثانیهضعیف، با این نرخ پینگ نه‌تنها نمی‌توان بازی کرد؛ بلکه عملکرد دستگاه هم ممکن است بسیار آزاردهنده باشند. احتمال تأخیر در طول بازی و پیکسل‌ پیکسلی‌شدن گرافیک بسیار زیاد است.
بیش از ۳۰۰ میلی‌ثانیهبد، گیمرها با این نرخ پینگ نمی‌توانند بازی کنند و تأخیر در زمان پاسخ‌گویی و مشکلات در گرافیک مشهود است.

تعداد کاربران متصل به اینترنت را کاهش دهید

یکی از مهم ترین عواملی که بر سرعت اینترنت تاثیر می گذارد پهنای باند است. بنابراین بهتر است تعداد کاربران متصل به شبکه وای فای و مودم را کاهش دهید تا پهنای باندتان را افزایش و پینگ(ping) را کاهش دهید.

پس هرچه میزان کاربران متصل به وای فای و مودم کمتر باشد میتواند بر روی پینگ(ping) شما تاثیر خوبی داشته باشد به گونه ای که بازی کردن را برای شما خیلی راحت تر کند البته نه تنها بازی کردن بلکه بر روی تمامی برنامه هایی ک مربوط ب اینترنت و سرعت آن باشد تاثیر می گذارد و کارکردن با آنها را خیلی روان تر و راحت تر میکند.

به روتر نزدیک شوید

اگر از شبکه‌ی Wifi استفاده می‌کنید،‌ کاهش فاصله‌ی بین کامپیوتر یا دستگاه بازی با روتر باعث افزایش قدرت سیگنال دریافتی و احتمالاً پینگ(ping) خواهد شد.

شاید این کار را پیش‌از‌این انجام داده باشید؛ ولی در‌غیر‌این‌صورت، اقدام مثبت کوچکی برای بهبود پینگ(ping) شما محسوب می‌شود. دیوار یا پله یا موانع فیزیکی قدرت سیگنال wireless شما را کاهش می‌دهد و بر کیفیت کلی اینترنت شما تأثیر منفی می‌گذارد.

انتخاب اتصال کابلی به جای اتصال بی سیم

در واقع اتصال سیمی و کابل شبکه LAN یکی از روش های مناسب برای کاهش پینگ(ping) اینترنت است. بنابراین اگر می توانید سیستم خود را از طریق کابل اینترنت به روتر وصل کنید حتماً این کار را انجام دهید. اتصالات کابلی نسبت به اتصالات سیمی بهتر می توانند آن را را کاهش دهند. به عبارت دیگر، اتصال سیستم از طریق کابل و اینترنت مشکلاتی همچون ضعف قدرت سیگنال دهی وایرلس را برطرف می کند.

البته گاهی اوقات ممکن است به‌دلیل استفاده‌ی طولاتی‌مدت و پیوسته، مودم یا روتر به‌خوبی عمل نکند. لطفاً دستگاه را برای چند ثانیه خاموش و سپس دوباره روشن کنید. دقت کنید بازگشت دوباره‌ی ارتباط اینترنت پس از فرایند روشن‌کردن، چند لحظه طول می‌کشد؛ پس صبور باشید.

استفاده از سرویس‌های کاهش پینگ(ping)

احتمالاً شما نیز نام سرویس کاهش پینگ را شنیده‌اید که عموماً برای کاهش پینگ خارجی استفاده می‌شوند. این اصطلاح عموماً برای اتصال به سرورهای خارج از کشور استفاده می‌شود و اصطلاح داخلی نیز به تأخیر در ارتباط بین سیستم میزبان و یک سرور داخل کشور (مثلاً تهران) اشاره می‌کند. این سرویس‌ها عموماً ادعایی در کاهش پینگ داخلی ندارند و تنها برای بهبود وضعیت پینگ خارجی استفاده می‌شوند. کاربران کنسول‌ها نیز با داشتن لپ‌تاپ و استفاده از روش‌های اشتراک اینترنت می‌توانند از این سرویس‌ها استفاده کنند.

ناگفته نماند اثربخشی چنین سرویس‌هایی به مؤلفه‌های متنوعی بستگی دارد و ابتدا انجام مراحل یادشده به‌عنوان راهکار توصیه می‌شود. برخی از این سرویس‌ها به کاربر امکان می‌دهند پیش از خرید آن را بیازمایند؛ از‌این‌رو، حتماً اثربخشی آن را آزمایش کنید.

استفاده از برنامه هایی نظیر DNS

DNS چیست ،نحوه کار آن:Domain Name System اسامی سایت های اینترنتی را با آدرس های IP زیربنایی خود حل می کند که باعث افزایش کارایی و حتی امنیت در فرایند می شود.سیستم دامنه نام (DNS) یکی از پایه های اینترنت است ، اما اکثر افراد خارج از شبکه احتمالاً با ان اشنایی ندارند و همه روزه از آن استفاده می کنند تا کارهای خود را انجام دهند ، ایمیل خود را چک کنند و…

درحالت ابتدایی ، DNS یک فهرست اسامی است که با اعداد مطابقت دارد.اعداد ، در این حالت ، آدرس های IP هستند که کامپیوترها برای برقراری ارتباط با یکدیگر از آنها استفاده می کنند.شما میتوانید، مانند لیست مخاطب تلفن هوشمند خود به DNS فکر کنید ،

که نام افراد را با شماره تلفن و آدرس های ایمیل آنها مطابقت می دهد. سپس آن لیست تماس را توسط هر کس دیگری روی کره زمین ضرب کنید.

هنگامی که اینترنت فراگیر نبود ، افراد راحت تر می توانستند آدرس های IP خاص را با رایانه های مخصوصی مطابقت دهند ،اما زمانی که تعداد بیشتری دستگاه و مردم ؛ به این شبکه رو به رشد پیوستند ؛این حالت ساده ازبین رفت.

کلام آخر

یادگیری نحوه کاهش پینگ اینترنت به افزایش سرعت اتصال می کند و هدف از تهیه مقاله نیز ارائه روش های کارساز و موثر در این زمینه بود. این بستگی به میزان اهمیت سرعت اینترنت، نوع کاربرد و میزان بودجه شما برای کاهش پینگ اینترنت دارد که یک اقدام مناسب را در این راستا انجام دهید.

اگر از بین روش های موجود، خرید سرور مجازی را انتخاب کرده اید، شرکت آسام سرور پلن های فوق العاده ای را برای شما درنظر گرفته است.این شرکت با ارائه سرورهای مجازی مجهز به سیستم Raid ورژن ۱۰ با لوکیشن های متنوع در تلاش است که با استفاده از این محصولات، به محدودیت های خود پایان دهید و از دسترسی به اینترنت با سرعت بالا لذت ببرید.

از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید، از شما متشکریم. امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه سوال یا درخواست، می توانید آن را از طریق بخش نظرات، با ما در میان بگذارید تا در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا