اخبارترفند ها

۵ راه برای کاهش صدای فن لپ‌تاپ

سلام دوستان امیدواریم حالتون خوبه باشه با زرین هور همراه باشید تا بهترین راه کار ها را برای کاهش صدای لپ‌تاپ را به شما معرفی کند.

متوقف کردن پردازش های پس زمینه

پردازش های پس زمینه با درگیر کردن پردازنده و منابع سیستم، یکی از دلایل اصلی فعال شدن فن ها هستند. میتوانید برای جلوگیری از فعال شدن فن، با استفاده از تسک منیجر یا activity monitor پردازش های کم کابرد را متوقف کنید.

از خنک کننده استفاده کنید

لپ‌تاپ

جلوگیری از افزایش دمای دستگاه با استفاده از خنک کننده هایی مثل کول پدها می تواند فن ها را غیر فعال نگه دارید. اگر سال هاس زیادیست که از لپ‌تاپ استفاده می کنید ممکن است استفاده از خمیر سیلیکون جدید هم گزینه مناسبی برای شما باشد. و استفاده کمتری از فن ها کنید.

مسیر های خروجی هوا را تمیز کنید

تمیز کردن مسیر های خروجی از گردوغبار و آلودگی های موجود، باعث گردش بهتر هوا، خنک شدن سریع لپ‌تاپ و عدم نیاز به فن میشوند.

با احتیاط از نرم افزارهای مدیریت فن استفاده کنید

لپ‌تاپ

نرم افزار هایی برای کنترل عملکرد فن ها وجود دارند که در اصل سرعت آنها را کاهش داده و یا دمای لازم برای شروع به کار را افزایش میدهند. با این حال ممکن است چنین کاری باعث کاهش طول عمر پردازنده یا آسیب رساندن به آن شود. در نتیجه برای استفاده از این نرم افزار ها همه شرایط را در نظر بگیرید.

فن معیوب را تعویض کنید

در نهایت ممکن است عملکرد بیش از حد یا پر سر وصدای فن به دلیل معیوب بودن آن باشد. با تعویض فن علاوه بر بهبود خنک کنندگی و کاهش دمای بهتری سیستم، با صدای کمتری هم مواجه خواهید شد. و در نهایت مشکل شما رفع میشود.

ممنون که تا پایان این مقاله با زرین هور همراه بودید. امیدواریم براتون مفید واقع شده باشد.


بیشتر بخوانید:

بهترین فرمت یا فایل سیستم حافظه ها چیست؟


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا