5 ماه پیش
166

آشنایی با قابلیت SNAP در ویندوز ۱۰

اگر بخواهید چند پنجره را در سیستم‌عامل ویندوز به‌صورت مرتب در صفحه قرار دهید، بهتر است از قابلیت Snap کمک بگیرید.

این قابلیت زمانی فعال می‌شود که شما پنجره را بسرعت به یکی از چهار گوشه یا لبه‌های اطراف صفحه‌نمایش انتقال دهید و به‌صورت خودکار با یک کادربندی نیمه شفاف به‌شما نشان می‌دهد در صورت تمایل می‌توانید با رها کردن پنجره در محل مشخص شده، آن را در ابعاد مشخص مشاهده کنید. در ادامه چنانچه شما این عملیات را تکرار کنید، می‌توانید پنجره دیگری را نیز در کنار پنجره اولیه قرار دهید.

قابلیت Snap در ویندوز ۱۰ به یک دستیار چسبناک نیز مجهز است که در صورت چسباندن یک پنجره به لبه‌های صفحه به شما امکان می‌دهد تا اگر پنجره باز دیگری نیز در صفحه دارید، در کنار پنجره اولیه بچسبانید. این دستیار چسبناک در چنین شرایطی فضای خالی اطراف پنجره مربوط را با پیش‌نمایشی از پنجره‌های موجود اشغال کرده و میانبری برای چسباندن سریع پنجره در اختیار شما قرار می‌دهد، ولی در اغلب موارد کمک این دستیار مورد رضایت کاربران نیست و ترجیح می‌دهند صرفا انتقال همان یک پنجره انجام شود و در موقعیت دیگر پنجره‌ها تغییری ایجاد نشود.

چنانچه شما نیز دنبال روشی برای غیرفعال کردن این دستیار چسبناک هستید، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

به منوی شروع مراجعه کرده و روی آیکون تنظیمات که به شکل یک چرخ‌دنده است کلیک کنید. (می‌توانید کلیدهای میانبر Windows + i را نیز فشار دهید)

به بخش System مراجعه کنید.

از ستون سمت چپ روی گزینه Multitasking کلیک کنید.

در بخش Snap از ستون سمت راست، گزینه‌های متعددی را مشاهده خواهید کرد. برای غیرفعال کردن هریک از امکانات بخش Snap کافی است گزینه‌های موجود در این فهرست را غیرفعال کنید. همچنین برای غیرفعال کردن دستیار چسبناک آزاردهنده کافی است کلید وضعیت کنار گزینه When I snap a window, show what I can snap next to it را به حالت خاموش تغییر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید

چ
چند برنامه کاربردی ایفون،ایفون،اپلیکیشن ایفون،اپلیکیشن،برنامه های کاربردی،ایفوندار ها،IOS،برنامه ی ایفون،فتوشاپ،اب و هوا،ادیت،رمز عبور،پسورد

چند برنامه کاربردی ایفون

چند برنامه کاربردی ایفون که کمک های به سزایی به ما میکند. امروزه زندگی ما بسیار وابسته به گوشی ها شده و نه ننها حجم زیادی از امورات جاری و روزمره ی ما که بخش زیادی از احساسات و عواطف...

XML

قابلیت ساخت نقشه سایت XML به نسخه‌ی جدید وردپرس افزوده خواهد شد!

قابلیت های جدید فتوشاپ 2020 و نحوه کار کردن با آن ها،قابلیت های جدید،

قابلیت های جدید فتوشاپ ۲۰۲۰ و نحوه کار کردن با آن ها

جست‌وجو با کاراکترهای جایگزین در WORD،جست جو در word،کارکترهای جایگزینی در ورد،

جست‌وجو با کاراکترهای جایگزین در WORD

آموزش غیرفعال کردن تصحیح خودکار در کیبورد اندروید و آیفون،غیر فعال سازی اندروید و ایفون،

آموزش غیرفعال کردن تصحیح خودکار در کیبورد اندروید و آیفون