2 سال پیش
672

آموزش چاپ کردن خروجی در جاوااسکریپت

در این بخش در ادامه ی آموزش های قبلی جاوااسکریپت می خواهیم که نحوه ی چاپ کردن متنی را که بعنوان خروجی می شناسیم آموزش دهیم.شما با خواندن این مطلب می توانید کم کم شروع به برنامه نویسی جاوااسکریپت کنید.

شما در جاوااسکریپت می توانید با استفاده از چند روش متفاوت خروجی های خود را چاپ کنید که هر یک در موقعیت خاصی بکار می روند.

شما می توانید از کد های زیر برای چاپ خروجی در جاوااسکریپت استفاده کنید:

window.alert()

window.document.write() یا document.write()

innerHTML

consol.log()

چاپ خروجی با استفاده از دستور window.alert

شما حتما دیده اید که در برخی از سایت پنجره هایی برای نمایش پیفام ظاهر می شود و دارای یک دکمه ی ok می باشد که با کلیک بر روی آن پنجره ناپدید می شود.باید بدانید که این پنجره ها با دستور window.alert ایجاد شده اند.وقتی مرورگر به یکی از این پنجره می رسد تفسیر سایر کد ها را متوقف می کند و منتظر شما می ماند تا بر روی گزینه ی ok کلیک کنید تا ادامه ی دستورات اجرا شوند.

شما متن پیام را باید در داخل پرانتز های این دستور وارد کنید:

<html>

<head>

</head>

<body>

<script>

window.alert(" hello world ");

</script>

</body></html>

توجه کنید که متن پیام را باید داخل کوتیشن ها قرار دهید.

چاپ خروجی در جاوااسکریپت با دستور document.write

روش دیگر چاپ خروجی استفاده از این دستور است. شما با استفاده از این دستور می توانید متن هایی را نمایش دهید ولی وقتی که شما این کد استفاده می کنید تمام عناصر دیگر صفحه پاک می شوند و تنها متن مورد نظر نمایش داده می شود از این جهت ما فقط برای تست کد های دیگر از این روش استفاده می کنیم.

<html>

<head>

</head>

<body>

<script>

   document.write(” hello world “);

<script>

</body></html>

چاپ خروجی در جاوااسکریپت با استفاده از دستور innerHTML

در بخش قبلی گفتیم که document.write روش خوبی برای چاپ کردن خروجی نیست چرا که تمام عناصر دیگر صفحه را پاک می کند.ولی شما می توانید با استفاده از دستور inneHTML دستورات خود را چاپ کنید بدون آنکه هیچ کدی پاک شود.

دقت کنید که شما باید عنصری را که می خواهید متن شما درون آن چاپ شود را انتخاب کنید و سپس متن خود را درون آن چاپ کنید.شما برای انتخاب کردن یک عنصر باید در ابتدا برای آن یک نام مشخص کنید و سپس با استفاده از این نام عنصر مورد نظر را بشناسید.

برای ایجاد نام باید از خاصیت id استفاده کنید.در صورتی که با این مبحث آشنایی ندارید پیشنهاد می کنم که این مطلب را بخوانید.

حال با استفاده از کد های زیر می توانیم عنصر مورد نظر بشناسیم و مت خود را درون آن چاپ کنیم:

<html>

<head>

</head>

<body>

<p id=”text”></p>

<script>

   document.getElementById(“text”).innerHTML=”hello world”;

</script>

</body></html>

چاپ خروجی در جاوااسکریپت با دستور consol.log

این روش کارایی زیادی ندارد و در صفحات هم به ندرت استفاده می شود.شما برای اینکه بتوانید خروجی این دستورات را ببنید باید کلید F12 را بزنید بعد از پنجره ی باز شده به قسمت consol بروید.

با استفاده از کد زیر می توانید این متن را چاپ کنید:

<html>

<head>

</head>

<body>

<script>

   consol.log(” hello world “);

</script>

</body></html>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید

ت
ترفند،آموزش،اندروید،سامسونگ،شیائومی،توسعه دهنده،آموزش و ترفند،ترفند های جالب و کاربردی،امکانات اندروید،Developer Options

ترفند های جالب و کاربردی قسمت Developer Options

توی گوشی های اندرویدی قسمتی به اسم Developer Options وجود دارد که احتمالا از وجود آن خبر دارید. قسمت Developer Option پر از امکانات و ترفند های کاربردی هستش. با زرین هور همراه باشید تا ترفند های جالب و کاربردی...

تم دارک ویندوز،فعالسازی تم دارک ویندوز،فعالسازی تم سیاه ویندوز،آموزش های ویندوز،ترفند ویندوز،تنظیمات ویندوز،شخصی سازی ویندوز،تم سیاه در ویندوز،آموزش تم سیاه ویندوز

تم دارک ویندوز

mvp

معماری MVP چیست؟

ساخت دفترچه شخصی با notepad،ساخت دفترچه شخصی،یادداشت شخصی در ویندوز،دفترچه خاطرات،یادداشت با قید زمان و تاریخ در ویندوز،ترفند،ترفندهای ویندوز

ساخت دفترچه شخصی با notepad

هفت روش افزایش سرعت کامپیوتر،هفت روش افزایش سرعت ،افزایش سرعت کامپیوتر،کامپیوتر،سرغت سیستم ،افزایش سرعت سیستم،ترفند های ویندوز،ترفند

هفت روش افزایش سرعت کامپیوتر (پارت ۱)