اپلیکشن هاترفند هاترفندهای اندرویدشبکه های اجتماعی

حالت روح واتساپ

حالت روح واتساپ چیست ؟

با بروزرسانی واتساپ گزینه ای دیگر در واتساپ خود بنام وضعیت یا استاتوس مشاهده خواهید کرد اما این استاتوس چیست همانطور که در برنامه اینستاگرام استوری وجود دارد این دقیقا همان کار می‌‌کنند شما می‌‌توانید عکس ، فیلم ، متن ، لینک را در قسمت وضعیت واتساپ استوری کنید وقتی شما استوری‌‌ها را نگاه می‌‌کنید نام شما برای مخاطبی که استوری کرده به عنوان مشاهده کننده استوری نمایش داده می‌‌شود از ویژگی‌‌های حالت روح وضعیت واتساپ این است که با فعال کردن حالت روح واتساپ وقتی شما استوری را نگاه می‌‌کنید دیگر اسمتان برای کسی که استوری کرده است به عنوان مشاهده کننده استوری نمایش داده نمی‌‌شود. باید توجه کنید همزمان با فعال کردن حالت روح ، حالت روح وضعیت واتساپ نیز تنظیم می‌‌شود و نیاز به تنظیمات دیگری نیست و حتما از واتساپ بروز استفاده کنید. 

استفاده از تنظیمات خود واتس اپ

اولین روشی که برای فعال سازی حالت روح واتس اپ و مخفی شدن نمایش تیک خوانده شدن پیام پیشنهاد می شود، استفاده از تنظیمات خود واتس اپ و غیرفعال کردن گزینه Read receipts می باشد. البته همانطور که اشاره شد، با غیر فعال کردن این گزینه، نه شما می توانید وضعیت خوانده شدن پیام هایتان را مشاهده کنید و نه دیگران می توانند این وضعیت را ببینند و در واقع یک حالت دو طرفه پیش خواهد آمد. برای فعال کردن حالت روح واتس اپ به این شیوه، به ترتیب زیر عمل می کنیم.

 1. برنامه واتس اپ را اجرا کنید.
 2. به منوی تنظیمات واتس اپ (Settings) بروید.
 3. گزینه Account را انتخاب کرده و سپس از میان گزینه های موجود، گزینه Privacy را انتخاب نمایید.
 4. تیک گزینه Read receipts را بردارید.
حالت روح واتساپ
حالت روح واتساپ

استفاده از حالت پرواز

روش دیگری که بعضا موفقیت آمیز بوده و می توان با استفاده از آن پیام های واتس اپ را بدون نمایش تیک دوم و بدون آنلاین شدن خواند، استفاده از روش حالت پرواز یا هواپیما می باشد. برای این منظور می توان به ترتیب زیر عمل کرد:

 1. پس از دریافت پیام، برنامه واتس اپ را ببندید.
 2. با استفاده از منوی نوتیفیکیشن بار، گوشی را به حالت هواپیما ببرید.
 3. برنامه واتس اپ را مجددا باز کنید.
 4. پیغام مورد نظر را خوانده و سپس برنامه را ببندید.
حالت روح واتساپ

استفاده از ویجت واتس اپ

روش دیگری که می توان با استفاده از آن تیک خوانده شدن پیام ها را در واتس اپ مخفی نمود، استفاده از ویجت واتس اپ می باشد. البته این روش همیشه چاره ساز نبوده و تنها در برخی از گوشی ها کار می کند. برای این منظور به ترتیب زیر عمل خواهیم نمود:

 1. برنامه واتس اپ را ببندید.
 2. به صفحه هوم گوشی بازگشته و به بخش تنظیمات مربوط به ویجت (Widget) بروید.
 3. از میان ویجت های موجود، ویجت مربوط به واتس اپ را انتخاب کرده و در مکانی خالی از صفحات اول گوشی قرار دهید.
 4. پیام های دریافت شده را بخوانید.
حالت روح واتساپ
حالت روح واتساپ

کدام روش برای فعال کردن حالت روح واتساپ مناسب است؟

شاید این سوال برایتان پیش بیاید کدام روش برای فعال کردن حالت روح مناسب است؟ یا کدام بهتر است؟ برای پاسخ به این سوال شما باید بگویم این نیاز و نوع استفاده شما است که مشخص کننده آن است که از کدام روش استفاده کنید برای توضیح و شفاف سازی ما هر یک از روش را توضیح می‌‌دهیم تا راحت‌‌تر بتوانید انتخاب کنید از کدام روش برای فعال کردن حالت روح واتساپ استفاده کنید.

۱– اگر می‌‌خواهید هیچ یک از مخاطبان شما متوجه نشوند که شما پیام آنها را خوانده‌‌اید بهتر است از روش اول یعنی از طریق تنظیمات واتساپ است عمل کنید لازم به توضیح است تمام پیام‌‌های که توسط شما خوانده می‌‌شود در این روش تیک دو آبی که نمایانگر خواندن پیام‌‌ها است برای هیچ کدام از ارسال کنندگان پیام نمایش داده نمی‌‌شود.

۲– اگر می‌‌خواهید فقط پیام مخاطب خاصی را بخوانید و متوجه خواندن شما نشود بهتر است از روش دوم یعنی استفاده از حالت پرواز را انتخاب کنید.

۳- حالت روح واتساپ از طریق ویجت روش مناسبی است که هم می‌‌توانید برای تمام مخاطب‌‌هایتان اعمال کنید هم برای مخاطب خاص تنها ایراد این روش این است که چون دائما ویجت روشن است میزان مصرف باتری گوشی افزایش یافته و زود شارژ تمام می‌‌کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا