3 سال پیش
402

برترین چالش ها در توسعه وب اپلیکیشن

برترین چالش ها در توسعه وب اپلیکیشن

اخیرا وب اپلیکیشن های پیشرفته تقریبا جنجال ایجاد کرده اند. با این حال که این موضوع یک مفهوم جدید است اما ادعا می شود که آینده ی توسعه ی وب است. زیرا در یک سو ما اپلیکیشن های سنتی را داریم که در بسیاری از موارد هوشمند ، سریع و موثر هستند و به کاربر یک تجربه ی شخصی ارائه می دهند و از سوی دیگر وبسایت هایی داریم که نسبتا آهسته بارگذاری می شوند و شما را به مکان های مختلفی می برند.

در اینجا یک لیست از چالش های معمولی که در توسعه ی وب اپلیکیشن با آنها مواجه خواهید شدرا داریم :

ارائه ی سادگی

درحال حاضر بسیاری از وب اپلیکیشن ها متوجه شده اند که سرمایه گذاری روی وب اپلیکیشن ها برای آن ها سودمند است و مشتریان نیز روز به روز بطور مثبت به آن پاسخ می دهند. معمولا کاربران وب اپلیکیشن ها به دنبال طرح های ساده و بصری هستند که در جهت نیاز های آن ها باشد و این چیزی است که متاسفانه اکثر توسعه دهندگان وب اپلیکیشن ها آن را نادیده می گیرند. در اینجا با کاربران  اینترنت سروکار داریم که صبور نیستند و اگر خواسته های آنان برآورده نشود به سادگی دیگر از سایت شما استفاده نخواهند کرد.

تجربه ی کاربری بی نظیر

این مورد یکی دیگر از مواردی است که کاربران به دنبال آن هستند و اغلب توسعه دهندگان در آن موفق نیستند این مورد ضروری است. چون این مورد با جنبه های تکنیکی توسعه ی وب اپلیکیشن کنار هم قرار میگیرندمعمولا زیبایی در درجه ی دوم قرار می گیرد اما این موضوع برای کاربر نیز این چنین نیست. ظاهر و حس اپلیکیشن به همان اندازه ی کاربرد آن برای کاربر مهم است و یکی نمیتواند جایگزین دیگری شود بنابراین این موضوع الزامی است که توسعه دهندگان اصول اساسی طراحی را با کد های خود ترکیب کنند.

انتخاب یک framework درست

آیا فکر می کنید که ترکیب یک UI عالی با UX بی نظیر چالش نهایی است؟ آیا framework را درنظر گرفته اید؟ یک framework صحیح به همراه دانش platform تاثیر مستقیم روی عملکرد وب اپلیکیشن دارد. چالش انتخاب یک framework درست و گسترش یک محصول استثنایی می تواند برای توسعه دهنده دشوار باشد و همیشه نتواند آن را درک کند.

مشخص کردن عملکرد مناسب

برای وب اپلیکیشن ها عملکرد برابر با سرعت است. اگر واقعا به دنبال ترافیک آنلاین هستید زمان بارگذاری، یک موضوع مهم برای درنظر گرفتن است. به عنوان یک برند یا بیزینس درحال توسعه ی یک محصول جدید باید همیشه به بهینه سازی عملکرد قبل از هرچیز دیگری فکر کنید. زمان توسعه ی یک وب اپلیکیشن توسعه دهنده باید از مشکلاتی نظیر ترافیک، کدهای ضعیف و پایگاه داده ی غیر بهینه جلوگیری کند تا اطمینان یابد که اپلیکیشن بالاترین عملکرد خود را دارد.

کمبود مقیاس پذیری

توسعه ی مقیاس پذیری بالا برای محصولاتتان به شما کمک می کند که مشتریان جدید بدست آورید و همچنین مشتریان قدیمی نیز باز خواهند گشت. رتبه ی شما در رقابت بستگی به مقیاس پذیری بالا ی وب اپلیکیشن های شما دارد. مقیاس پذیری هیچ ارتباطی با پهنای باند و عملکرد ندارد بلکه به توازن بارگذاری چیزی که روی یک سرور قرار داده اید و بهترین راه برای انجام دادن آن با طراحی نرم افزاری که روی چند سرور اجرا می شود ارتباط دارد.

تهدید امنیت

این موضوع احتمالا معمول ترین موضوعی است که در هر تجارتی با آن روبرو خواهید شد. نیاز به گفتن نیست که امنیت وب درمیان برترین چالش هایی که در وب اپلیکیشن ها با آن ها روبرو خواهیم شد قرار دارد. برخی از معمول ترین تهدید هایی که اپلیکیشن های با امنیت کم با آن مواجه می شوند شامل: shell injection ، سرریز بافر ، ربودن session و اسکریپت های متقابل سایت است. برای جلوگیری کردن از این تهدیدات یک توسعه دهنده ی وب اپلیکیشن باید اقدامات امنیتی را در طول فرایند توسعه تضمین کند.

نگرش من همه چیز را می دانم

در واقع تشخیص این چالش که در وب اپلیکیشن ها با آن روبرو می شویم از سایر موارد دشوار تر است. توسعه دهندگان معمولا با یک نتیجه ی عالی احساس غرور می کنند. گاهی توسعه دهندگان برای انجام سررسید های غیر منطقی بهترین راه ها را به دلیل ذخیره ی زمان نادیده می گیرند. یک توسعه دهنده ممکن است که کد های خود را بازبینی نکند و با ارور های شگفت آوری در یک زمان محدود روبرو شود و متوجه نشود که درست کد زدن یک امر مهم در موفقیت وب اپلیکیشن است.

داشتن یک تیم مناسب

داشتن یک تیم مناسب از افرادی که کار می کنند برای توسعه ی وب اپلیکیشن نیمی از موفقیت است. اما گفتن این موضوع از انجام دادن آن آسان تر است. یک تیم ایده آل به چه شکلی است؟ یک تیم متوازن همیشه ترکیبی از استاندارد های مربوط به صنعت است. با این حال که این موضوع واضح به نظر می رسد اما درواقع مشکلی است که اکثر شرکت ها با آن مواجه هستند. هیچ چیز مانند نظرسنجی سال ۲۰۱۷ این موضوع را آشکار نمی کند طبق این نظرسنجی ۵۵% از شرکت ها این اصل را رعایت می کنند و عملکرد وب اپلیکیشن های آنان نیز رضایت بخش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید

ش
شخصی سازی محیط CMD،ترفندهای ویندوزی،تنظیمات cmd ،آشنایی با cmd،شخصی سازی ویندوز،کار با تنظیمات cmd،خط فرمان ویندوز،تم های cmd

شخصی سازی محیط CMD

با سلام و وقت بخیر خدمت شما همراهان گرامی امروز آموزش شخصی سازی محیط CMD را داریم. جهت اجرای cmd مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید: ۱- روی آیکون ذره بین که در کنار منو استارت قرار دارد کلیک...

آشنایی،معرفی و انواع پسوند دامنه ها،پسوند دامنه ها،انواع هاست و دامنه،آشنایی با لینک سایت ها،توضیح انواع دامنه ها،آشنایی با urlها،اجزای لینک ها،

آشنایی،معرفی و انواع پسوند دامنه ها

آشنایی با الگوریتم های مختلف رمز نگاری و رمز گشایی در جهان

آشنایی با الگوریتم های مختلف رمزنگاری و رمزگشایی در جهان

CPU

راهنمای جامع انتخاب پردازنده(CPU) برای کامپیوتر

ترفند های جذاب گوگل که نمی دانستید،قابلیت های مخفی گوگل،ترفند های کاربردی،ترفند،گوگل،راز های عجیب گوگل،ترفند های سرچ گوگل،عجایب گوگل،قابلیت های کاربردی گوگل

ترفند های جذاب گوگل که نمی دانستید!