ترفند هاترفند های ویندوز

لپ‌ تاپ ،چگونه عمر آن را افزایش دهیم؟

مراقبت از لپ‌ تاپ همیشه امر مهمی بوده و برای اینکه بتوانید مدت طولانی تری از آن استفاده کنید به نیاز به راه حل هایی دارید که ما در این مقاله آنها را به شما معرفی میکنیم.

۱- نزارید لپ‌تاپ کثیف شود

لپ‌ تاپ

سعی کنید همیشه لپ‌ تاپ را تمیز کنید تا گرد و غبار به داخل لپ‌تاپ نفوذ پیدا نکند.همچنین میتوانید با استفاده از دستما نرم و بدون پرز و یک فرچه، lcd و کیبرد را تمیز کنید.حتما اینو یادتون نره که به دریچه های ورودی و خروجی هوا دقت کنید تا گرفته نباشد تا به راحتی هوا داخل چرخش داشته باشد.

۲- به دمای محیط دقت کنید!

هنگام تغیر ناگهانی محیط لپ‌ تاپ به دمای محیط دقت کنید. برای مثال به هیچ عنوان وقتی لپ‌تاپ را از هوای گرم به سرد انتقال دادید بلافاصله روشنش نکنید، حداقل ۲۰ دقیقه صبر کنید تا دمای لپ‌تاپ به تعادل برسد و بعد ادامه دهید.

۳- نزارید لپ‌تاپ داغ کند

لپ‌ تاپ

دلیل بسیاری از خرابی های لپ‌ تاپ و قطعات سخت افزاری حرارت بالا است به همین دلیل بهتر است لپ‌تاپ را خنک نگه دارید و نزارید داغ شود.

به هیچ عنوان لپ‌ تاپ را روی پتو نزارید زیرا باعث عدم گردش هوای داخل بدنه و افزایش بیش از حد دمای لپ‌تاپ خواهد شد. بهتر است لپ‌ تاپ را روی فن بگذارید تا به خوبی خنک نگهش دارید.

۴- لپ‌تاپ را خاموش کنید

بهتر است وقتی از لپ‌تاپ استفاده نمیکنید آن را خاموش کنید همچنین میتوانید تنظیمش کنید تا وقتی بی استفاده میماند خودش shut down یا hibernate شود.

حتما زمانی که میخواهید داخل کوله قرار دهید، لپ‌تاپ را خاموش کنید زیرا بشدت داغ میکند. و بر اثر تکان های زیاد ممکن است به سخت افزارش آسیب برسد.

۵- استفاده از کوله مناسب

  • ضد آب باشد .
  • محافظ لپ‌تاپ داشته باشد.
  • سبک و مقاوم.
  • کوله بهتر از کیف دستی.

۶- مراقب ویروس ها باشید

سعی کنید از نرم افزار های اصلی و آنتی ویروس های قدرتمند برای دفاع از سیستم استفاده کنید. همچنین مشکلات نرم افزاری لپ‌تاپ را سریع حل کنید چون ممکن است به سیستم سخت افزاری لپ‌تاپ آسیب وارد کند.


بیشتر بخوانید:

آنتی ویروس ، ۴ تا از بهترین آنتی ویروس‌های رایگان(پارت۲)


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا