ترفند هاترفند های ویندوز

مشاهده رمز وای فای در ویندوز ۱۰

هنگامی شما رمز عبور وای فای یک شبکه بی سیم را در سیستم خود وارد می کنید ویندوز بصورت پیش فرض بصورت مخفی این عبارات رمز را نمایش می دهد. حتما دیده اید که وقتی رمز عبور را وارد می کنید ویندوز این رمز را بصورت دایره های توپر مشکی رنگ نشان می دهد در واقع اینکار به منظور محافظت از رمز عبور شبکه بی سیم و وای فای شما است هنگامی که این رمز عبور ذخیره می شود هر بار که سیستم قصد ورود به این شبکه وای فای را داشته باشد از این رمز عبور مخفی استفاده خواهد کرد و مجددا از شما درخواست پسورد نمی کند. این تکنیک که رمز عبور را مخفی می کند واقعا در ۹۹/۹ درصد موارد واقعا مفید است اما شاید شما این رمز عبور را فراموش کرده باشید و نیاز باشد که آن را داشته باشید مثلا قرار باشد لب تاپ یا گوشی خودتان یا شخص دیگری را هم به این شبکه وای فای متصل کنید که در اینجا و در این آموزش به شکل خیلی ساده به این رمز دست خواهید یافت پس لطفا تا پایان مقاله ما را همراهی کنید. مشاهده رمز وای فای

در قسمت System tray یا همان سینی معروف سیستم عامل ویندوز روی آیکون wifi کلیک راست کنید و مانند تصویر زیر گزینه Open Network and Sharing Center را کلیک کنید.

   10

پنجرهNetwork and sharing center به نمایش درخواهد آمد. در این wifi مورد استفاده خود که در این سیستم تنظیم کرده اید را انتخاب کنید.

   10

با اینکار وارد پنجره wifi status خواهید شد در اینجا از قسمت پایین روی دکمه Wireless Properties کلیک کنید.

   10

و در فرم ظاهر شده جدید به tab یا زبانه Security وارد شوید.

   10

در مقابل قسمت Network security key رمز عبور وای فای بصورت مخفی درج شده است که اگر تیک گزینه Show characters را فعال کنید پسورد به طور کامل نمایش داده خواهد شد.

   10

همانطور که شما این پسورد را مشاهده می کنید اگر فردیا افراد دیگری هم در کنار شما و با شما وجود داشته باشند این رمز عبور را خواهند دید پس اگر قرار شخص دیگری به جز شما این رمز عبور را در اختیار نداشته باشد در مقابل دیگران این کار را انجام ندهید.

با استفاده از این روش که در این پست گفتته شد، شما فقط می توانید به پسورد شبکه Wifi ای که بدان متصل هستید را مشاهده کنید. شما با استفاده از سیستم تان، وقتی به هر شبکه Wifi که متصل می شوید، پروفایلی از آن شبکه وای فای در ویندوز شما ایجاد می شود که ذخیره می ماند حتی اگر به آن شبکه متصل نباشید. شما می توانید پسورد شبکه های Wifi ای که بدان ها متصل نیستید را هم بدست بیاورید که روش آن از طریق دستورات Command Prompt در لینک زیر توضیح داده شده است. یعنی علاوه بر اینکه پسورد شبکه Wifi ای که بدان متصل هستید را می توانید مشاهده کنید، حتی پسورد شبکه های وای فای که هم اکنون بدان ها متصل نیستید(به این شرط که قبلا به آن شبکه متصل شده باشید) را هم می توانید مشاهده کنید. مشاهده رمز وای فای

محمد فرجی

تلاش بیهوده نیست...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا