8 ماه پیش
580

نصب دستی افزونه(extension)در مرورگر کروم

چند سال پیش،‌این امکان وجود داشت که به سادگی فایل افزونه‌ گوگل را با فرمت CRX، دانلود و به سادگی آن را روی مرورگر کروم نصب کنید. ولی با توجه به وجود افزونه‌های آلوده و ویروسی که از این راه وارد مرورگر و سیستم کاربران میشد، گوگل به کاربران هشدار داد که از این روش استفاده نکنند و بعد از مدتی، امکان نصب افزونه‌ها به صورت دستی در دسترس کاربران قرار گرفت و به آن‌ها گفت که فقط میتوانند از افزونه‌هایی که در Chrome Web Store قرار دارد استفاده کنند!

این استدلال بسیار منطقی است، ولی اگر شما در شرایطی قرار دارید که باید یک افزونه را به صورت دستی روی Chrome نصب کنید، ابتدا لازم است که ریسک این کار را بپذیرید،‌ سپس از روشی که در ادامه خواهیم گفت استفاده نمایید.

توجه: استفاده از افزونه‌هایی که روی Chrome Web Store قرار ندارند، ممکن است به سیستم و اطلاعات شما آسیب بزند و شما را با خطر مواجه کند. این کار را با ریسک خود انجام دهید!

آموزش نصب دستی افزونه(Extension)در مرورگر کروم :

۱. افزونه ی مورد نظر خود را با فرمت (.crx) بر روی سیستم خود نصب نمایید. بر روی Continue کلیک کنید تا مراحل ادامه یابند. سپس افزونه دانلود خواهد شد.

۲. بر روی سه نقطه موجود در گوشه ی سمت راست مرورگر خود کلیک کنید تا منو برای شما ظاهر شود. سپس  بر روی Settings کلیک کنید تا به تنظیمات مرورگر خود هدایت شوید.

۳. هنگامی که صفحه ی تنظیمات باز شد بر روی “Extensions” در سمت چپ صفحه ی خود کلیک کنید. این صفحه شما را به جایی هدایت می کند که تمام افزونه های مروگر را در آن جا نصب شده اند.

۴. در صفحه ی باز شده ی افزونه ها شما بایستی تیک مربوط به Developer mode را بزنید. سپس بر روی آن کلیک کنید.

۵. فایل مورد نظر با فرمت .crx را درگ (بکشید) کنید و آن را بر روی صفحه ی برنامه های افزودنی قرار دهید.

۶. هنگامی که فایل ها را در آن صفحه منتقل کردید، مروگر از شما می پرسد که آیا می خواهید این افزونه به مرورگر شما اضافه شود یا خیر؟ بدین ترتیب بر روی “add” کلیک کنید.

“با تشکر که با ما همراه بودید”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید

m
mssqlserver SQL Server error 5133

رفع ارور ۵۱۳۳ در SQL Server

سلام عرض می کنم خدمت اعضای عزیز و کاربران سایت زرین هور امروز قصد دارم در این پست رفع ارور 5133 در پایگاه داده SQL Server را که بیشتر یکی از ارورهای ورژن 2012 این دیتابیس است آموزش بدم. با...

shortcut

چند کلید میانبر کاربردی در ویندوز

روش اضافه کردن دو فایل وُرد جداگانه به هم،روش اضافه کردن دو فایل ،روش اضافه کردن دو فایل وُرد،روش اضافه کردن دو فایل ورد،ورد،word،روش اضافه کردن دو فایل word ،روش اضافه کردن دو فایل word جداگانه به هم

روش اضافه کردن دو فایل وُرد جداگانه به هم

Google

لرزش گیری ویدیو ها بدون نیاز به استبلایزر

call of duty

پابجی یا کالاف؟