ترفند هاتکنولوژی

۶ باور نادرست درباره گوشی های هوشمند

در این مقاله از زرین هور میخواهیم به شما باور های غلط و نادرست درباره گوشی های هوشمند را برای ششما شرح دهیم. تا پایان با ما همراه باشید.

بستن برنامه هایی که در پس زمینه اجرا میشوند باعث افزایش عمر باتری میشود

اندروید و IOS به صورت هوشمند میزان استفاده برنامه های پس زمینه از منابع سیستمی را محدود میکنند، در نتیجه بستن برنامه های پس زمینه تاثیری در عملکرد باتری گوشی شما ندارد.

برای شارژ کردن باتری باید صبر کنیم تا شارژ به صفر برسد

هوشمند

باتری های قدیمی نیکلی در چنین شرایطی بهتر عمل میکردند. اما نیازی نیست باتری های لیتیومی را تا صفر تخلیه کنید. حتی انجام چنین کاری به صورت پیوسته میتواند طول عمر باتری دستگاه را کمتر کند.

عدد بزرگتر در مشخصات فنی به معنی عملکرد بهتر است

مثال بارز اشتباه بودن این باور، مقایسه دوربین های ۱۲ مگاپیکسلی گوشی هایتان مانند آیفون با دوربین های ۶۴ مگاپیکسلی گوشی های ارزان قیمت هستند. نیازی به تکرار نیست که عدد بزرگتر همیشه به معنی عملکرد بهتر نیست.

فقط باید از شارژر داخل جعبه استفاده کنید

نه تنها گوشی های امروزی شارژری داخل جعبه ندارند، بلکه اصراری به استفاده از شارژر ساخت سازنده گوشی هم نیست. کمپانی های مطرحی در بازار فعالیت می کنند که تخصص آنها، ساخت تجهیزات استاندارد شارژر است. نکته مهم، استفاده از شارژر اوریجینال و استاندارد است.

همه برنامه هایی که از پلی استور یا آپ استور دانلود میکنید امن هستند

هوشمند

هر چند گوگل و اپل تلاش میکنند امنیت فروشگاه های نرم افزاری خود را تامین کنند، اما بارها پیش آمده که بد افزار ها در قالب اپلیکیشن های تایید شده در این فروشگاه ها منتشر شده و باعث آلوده شدن گوشی کاربران شده اند.

استفاده از تنظیم روشنایی خودکار نمایشگر، باعث ذخیره باتری میشود

هرچند تنظیم خودکار روشنایی اندکی در بیشتر شدن طول عمر باتری تاثیر گذار است، اما استفاده از سنسور تشخیص نور محیط هم میتواند باعث افزایش مصرف باتری شود. اگر قصد ذخیره باتری را دارید بهتر است روشنایی نمایشگر را به صورت دستی تنظیم کنید.


بیشتر بخوانید:

بهترین فرمت یا فایل سیستم حافظه ها چیست؟


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا