اپلیکشن هااخبارامنیتسایت و اپلیکیشنشبکه

پیامرسان المنت

المنت (Element) یک پیامرسان متن‌باز و امنیتی است که بر اساس پروتکل ماتریکس (Matrix) ساخته شده است ، المنت برای ارتباطات گروهی و فردی ، مکالمات صوتی و تصویری و به اشتراک گذاری فایل ها استفاده میشود بدون نیاز به فیلترشکن .
۱. امنیت بالا :

المنت از رمزنگاری پیشرفته‌ای استفاده می‌کند که امکان ردیابی و دسترسی به محتوا و اطلاعات کاربران را بسیار کاهش می‌دهد ، همچنین ، المنت امکاناتی مانند امضای دیجیتالی پیام‌ها ، رمزنگاری End To End و امنیت در حین انتقال را فراهم می‌کند.

۲. پل سازی :

با استفاده از المنت، شما می‌توانید به راحتی در چندین سرویس پیام‌رسان (مانند ماتریکس، Slack و IRC) حضور داشته باشید و در یک محیط یکپارچه و همگام با دیگران ارتباط برقرار کنید.

۳. امکان توسعه :

المنت یک پلتفرم باز است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد برنامه‌ها و افزونه‌هایی را برای اضافه کردن قابلیت‌ها و سفارشی‌سازی به پیام‌رسان ایجاد کنند.

۴. پشتیبانی از ویدیو و صدا :

المنت امکان مکالمات صوتی و تصویری را فراهم می‌کند ، شما می‌توانید با دوستان و همکاران خود به صورت صوتی و تصویری در المنت ارتباط برقرار کنید.

۵. اشتراک فایل :

از طریق المنت ، می‌توانید فایل‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید ، همچنین ، المنت از رمزنگاری در طول انتقال فایل‌ها استفاده می‌کند تا امنیت اطلاعات را تضمین کند.

۶. پیام‌رسانی گروهی :

المنت امکان ایجاد گروه‌های پیام‌رسانی را فراهم می‌کند ، شما می‌توانید با دوستان ، خانواده یا همکاران خود در یک گروه مشترک با المنت ارتباط برقرار کنید و پیام‌ها و فایل‌ها را به اشتراک بگذارید.


پل سازی (Bridging) در پیام‌رسان المنت به شما امکان می‌دهد با سرویس‌های پیام‌رسان دیگری که از پروتکل‌های متفاوتی استفاده می‌کنند، ارتباط برقرار کنید. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد با دوستان، خانواده یا همکارانی که از پیام‌رسان‌های مختلفی استفاده می‌کنند، در تماس باشید و ارتباط برقرار کنید. برخی از خدمات پل سازی که المنت ارائه می‌دهد عبارتند از :
  1. پل Slack: این پل به شما امکان می‌دهد با کاربران Slack در ارتباط باشید و با آن‌ها پیام‌ها و فایل‌ها را به اشتراک بگذارید.
  2. پل IRC : شما می‌توانید با کاربران اینترنت رله چت (IRC) در تماس باشید و با آن‌ها در گروه‌ها یا به صورت فردی صحبت کنید.
  3. پل اسکایپ : با استفاده از این پل ، شما می‌توانید با کاربران اسکایپ صحبت کنید و تماس‌های صوتی و تصویری با آن‌ها برقرار کنید.
  4. پل ماتریکس : المنت از پروتکل ماتریکس پشتیبانی می‌کند و به شما امکان می‌دهد با کاربران دیگر پیام‌رسان‌های مبتنی بر ماتریکس مانند Riot.im و Quaternion در تماس باشید.
در کل، المنت یک پیام‌رسان امن، چندسکویی و قدرتمند است که امکاناتی مشابه با سایر پیام‌رسان‌ها ارائه می‌دهد و همچنین امنیت و حریم خصوصی کاربران را در نظر می‌گیرد.

لینک وب سایت پیامرسان المنت : کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا