اخبار

virtual machine یا ماشین مجازی چیست؟

در این پست میخواهیم توضیحاتی در مورد ماشین مجازی و کاربرد آن و نحوه ی نصب این نوع ماشین بر روی سیستم شما داشته باشیم.

virtual machine یا ماشین مجازی چیست؟

_ماشین مجازی (virtual machine )چیست؟ماشین مجازی یا به اختصار همان vm یک برنامه است که عملکرد آن به صورت یک کامپیوتر مجازی می باشد سیستم عامل آن بر روی یک نرم افزار مجازی ساز که در اصطلاح Hypervisor نام دارد نصب می شود و این قابلیت را دارد که مانند یک کامپیوتر واقعی یا همان ماشین فیزیکی کار کند.

ماشین های مجازی که در نرم افزار Hypervisor نصب می گردد در واقع از سخت افزار اصلی سیستم برای کارکردشان استفاده میکنند به این معنی که CPU ، حافظه RAM ، هارد دیسک ، کارت گرافیک ، کارت صدا ، کارت شبکه همه و همه بصورت اشتراکی از سیستم اصلی یا Host می تواند در اختیار ماشین های مجازی قرار بگیرد. شما در نرم افزار Hypervisor پلتفرم های مختلفی از قبیل سیستم عامل ویندوز,سیستم عامل لینوکس ، MAC OS و … قابل نصب و اجرا می باشد .

شما میتوانید چندین ماشین مجازی در سیستم خود نصب کنید و تنها محدودیت برای شما مقدار ذخیره سازی که برای آنها در دسترس است خواهد بود.زمانیکه چندین سیستم عامل نصب کرده اید میتوانید

برنامه ماشین مجازی خود را باز کنید و سیستم عامل مورد نظر خود را انتخاب و اجرا کنید.

_حال میخواهیم بدانیم کاربرد این نوع ماشین ها برای شما چیست؟ ماشین های مجازی می تواند در آسان تر مدیریت کردن سیستم های مجازی تان به شما کمک کند زیرا ماشین های مجازی به دلیل عدم استفاده مستقیم از سخت افزار ، Fail یا خراب نمیشوند.

استفاده از نرم افزار مجازی سازی برای نصب و اجرای ماشین های مجازی یا Virtual Machines نیاز به سخت افزار های خاصی ندارد اما خب در هر حال بایستی حتما  CPU کامپیوتر شما از تکنولوژی مجازی سازی بهره مند باشد تا بتوانید از تکنولوژی مجازی سازی در سیستم تان استفاده کنید.

و این نکته را حتما در نظر داشته باشید که برای استفاده از تکنولوژی مجازی سازی حتما باید حافظه RAM نسبتا زیادی (حداقل ۴ گیگ) در اختیار داشته باشید در غیر این صورت به مشکل برمیخورید پس توجه به اینکه یک CPU قدرتمند و پشتیبانی کننده از تکنولوژی مجازی سازی داشته باشید امری مهم است.

_ور در آخر اشاره ای داریم به نحوه ی بارگذاری یک سیستم عامل در ماشین مجازی شما:برای نصب یک سیستم عامل در یک ماشین مجازی به یک دیسک نصب کننده سیستم عمل نیاز خواهید داشت و یا حتی می توانید از یک فایل ایمیج ISO استفاده کنید که نسخه های مختلف لینوکس اغلب در آن قرار می گیرد.

ماشین های مجازی فقط به سیستم عامل های دسکتاپ محدود نمی شوند، شما حتی می توانید سیستم عامل اندروید را در Windows 10 اجرا کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا