تجارت الکترونیکشبکه

سرور مجازی چیست

سرورمجازی چیست و چه کاربرد و مزایایی دارد؟

سرور مجازی چیست

یک سرور مجازی به شما امکان می دهد چندین کار مختلف را بطور مؤثر با تنها یک سرور شبکه فیزیکی انجام دهید ما از Nigel Green ، مدیر محصولات Dell خواستیم تا توضیح دهد که مجازی سازی چیست و چگونه می تواند به تجارت شما کمک کند.

سرور مجازی چیست؟

کارایی سرور مجازی و سرور اختصاصی

Nigel Green :شرکتها سالهاست که از شبکه ها و سرور استفاده می کنند. در قدیم سرورها قدرت کمتری داشتند ،بنابراین به ناچار برای هر عملکرد ازسرورهای جداگانه استفاده میشد. یکی برای ایمیل ، دیگری برای بانک اطلاعاتی مشتری و غیره.

از آن زمان ، سرورها قدرتمندتر شده اند ، تا جایی که استفاده از سرور برای یک عملکرد واحد بسیار ناکارآمد است.به طور معمول ، یک شرکت ممکن است فقط در حدود ۱۵٪ از کل ظرفیت یک سرور را استفاده کند.درنتیجه ۸۵٪ از منابع استفاده نشده میماند.

Virtualisation به شما امکان می دهد تا یک سرور واحد بگیرید و آن را به چندین سرور مجازی برش دهید. از هر سرور مجازی می توان برای یک عملکرد متفاوت استفاده کرد ، بنابراین به جای داشتن چهار سرور هر کدام با ظرفیت ۱۵٪ در حال اجرا ، می توانید با خرید سرور اختصاصی و تقسیم ان به سرورهای مجازی مجزا ؛کل نیازتان را رفع کنید.

سرور های مجازی چگونه کار میکنند ؟

سرور مجازی چیست شما باید برخی از نرم افزارهای مجازی سازی را بر روی سرور خود نصب کنید.این به شما امکان می دهد سرورهای مجازی را ایجاد و پیکربندی کنید.

انواع مجازی ساز
انواع مجازی ساز

مجازی سازی همچنین به شما امکان می دهد بار برنامه ها را در دو یا چند سرور فیزیکی پخش کنید.این قابلیت اطمینان را بهبود می بخشد.راه اندازی سرورهای مجازی می تواند کاملاً درگیرکننده باشد ،بنابراین اکثر مشاغل می خواهند قبل از خرید سرورمجازی به مشاوره قبل خرید بپردازند و راه اندازی را به شرکت ارایه دهنده همراه با پشتیبانی بسپارند.”

مزایای اصلی سرورهای مجازی چیست؟

اولین کار این بود که سرورهای مجازی کارایی بیشتری دارند.شما می توانید همان کارکردها را با تعداد کمتری از سرورها انجام دهید ،بنابراین هزینه های پیش فرض و جاری شما – مانند برق و نگهداری هر دو کاهش می یابد.

اما بسیاری از شرکتهایی که با آنها صحبت کردیم نیز گفتند که در صورت بروز مشکلات IT ، مجازی سازی بهتر است ،زیرا این امر باعث می شود سریع تر و ارزان تر پشتیبان و بازیابی شوید. و آنها گفتند که نگهداری روتین نیز آسان تر است.

چه موقع یک تجارت باید از سرورهای مجازی و مجازی سازی استفاده کنند؟

چه موقع یک تجارت باید از سرور مجازی و مجازی سازی استفاده کنند؟

سرور مجازی چیست با پیشرفت های امروزه؛ زمان خوبی است که سخت افزار یا نرم افزار سرورخود را به روزرسانی کنید.به عنوان مثال ، بسیاری از شرکت ها فناوری اطلاعات خود را به صورت موقت انجام می دهند.

آنها ممکن است با یک سیستم ایمیل شروع شوند ،سپس یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری و برخی نرم افزارهای حسابداری اضافه کنند. .هنگامی که آنها به مرحله ای رسیدند که یکی از آن سیستم ها نیاز به روزرسانی داشته باشد ،این زمانی است که آنها شروع به معرفی مجازی سازی در مراحل می کنند.

با این وجود ، اگرشرکت یا کسب و کاری گسترده میشودو کارهای شبکه ای ان افزایش میابد دیگر از یک کامپیوتر با مقدار حجم رم و حافظه و قدرت محدود نمیتوان استفاده کرد و نیاز به سرورمجازی محسوس میشود. این امر به شرایط خاص شرکت شما بستگی دارد. گرفتن مشاوره از متخصص بسیار مهم است.

بهترین راه برای شروع کار با سرورهای مجازی چیست؟

اولین چیز این است که درک کنید که در حال حاضر چگونه از سیستم های IT استفاده می کنید. می توانید نرم افزارها را روی سرورهای فعلی خود قرار دهید و نحوه استفاده آنها را اندازه گیری کنید.با گذشت زمان ، شما می توانید یک تصویر خوب از آنچه اتفاق می افتد ایجاد کنید. چقدر کارمی کنند؟ چقدر داده ها به اطراف منتقل می شوند؟و….

این ارزیابی بسیار مهم است.این یک ارزیابی علمی از چگونگی استفاده از نرم افزار شما است که به شما این امکان را می دهد. تا ببینید که هر یک از برنامه های شما به چه میزان نیرو و ذخیره نیاز دارد و اینکه آیا آنها برای مجازی سازی مناسب هستند یا خیر.هنگامی که این اطلاعات را داشته باشید ، تأمین کننده IT یا کارکنان IT شرکت شما می توانند مزایای تنظیمات مختلف سرور مجازی را در نظر بگیرند. و کسب و کارتان باکمک سرورها به جلو حرکت کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا