بازیپلی استیشن 4

۱۰ بازی برتر برای پلی استیشن ۴

امروزه دنیای گیم به سرعت درحال پیشرفت است و هر روز بازی های جدیدی معرفی و روانه بازار می شوند واین صنعت طرفداران بسیار زیادی دارد که همیشه به دنبال تجربه ی بهترین بازی ها هستند. در این میان گیمر هایی که با کنسول بازی می کنند کم نیست و یکی از پرطرفدارترین کنسول ها پلی استیشن ۴ است که در همه جای دنیا بسیار محبوب است. حال اگر شما هم کنسول پلی استیشن ۴ دارید و یا قصد دارین آن را بخرید در ادامه ی این پست با ما همراه باشید تا با لیستی از برترین بازی ها را برای این کنسول به شما معرفی کنیم.

۱۰-GTA V

بازی GTA V نیازی به معرفی ندارد. سری پنجم نسخه بازی های GTA که در این نسخه شاهکار راکت ستار بود. این بازی به قدری از نظر گرافیک قوی بوده و بر روی جزئیات به قدری دقیق کار شده که در بسیاری از محط بازی شما را به شک می اندازد که آیا این یک بازی است یا واقعیت. از نطر داستانی بازی GTA V یک بازی فوق العاده است که در آن شما کنترل ۳ شخصیت را در دست دارید و هر  شخصیت مراحل خاص خود را نیز دارد و میتوانید  با هر کاراکتر آزادانه در شهر بچرخید و از جزئیات پنهان بازی که بسیار زیاد است دیدن کنید و آن ها را پیدا کنید. بخش آنلاین بازی نیز همانند قسمت تک نفره آن خارق العاده است و می توانید کاراکتر خود را بسازید و به دلخواه آن را شخصی سازی کنید و با دوستان خود و دیگر گیمران از سرتاسر دنیا به بازی بپردازید. این بازی به قدری موفق و پر طرفدار می باشد که بعد از گدشت ۵ سال از معرفی آن همچنان در لیست بازی های پر فروش هفتگی جایگاهی از ۱ تا ۱۰ را به خود اختصاص می دهد.

 

9-The last of us :Remastered

بازی The last of us برای اولین بار بر روی پلی استیشن۳ عرضه شد و موفقیت بسیار زیادی کسب کرده و فروش بسیار زیادی داشت. داستان بازی جریان تلاش دو انسان به نام های جوئل و الی برای بقا در برابر انسان هایی که یک نوع بیماری خاص در آن ها باعث جهش ژنتیکی شده و به انسان  های وحشتناکی تبدیل شده اند.به جرات می توان گفت این بازی یک شاهکار تمام عیار از تمامی جهات در دنیای بازی ها کامپیوتری است. این بازی صرفاً برای پلی استیشن ۴ است و در انحصار آن است و  برای هیچ کدام از پلتفرم های دیگر در دسترس نیست.

 

8-The uncharted 4 : A thief’s end

سری چهارم از سری بازی های UNCHARTED داستانی فوق العاده و هیجانی دارد. داستان بازی UNCHARTED  یک شخص به نام نِیتن است که در جستجوی گنج هایی است که در طول بازی و جستجو برای گنج ها اتفاقات بسیار زیادی منتظر شما هستند که شما را به چالش بکشانند و شما را درگیر بازی کنند. در کنار داستان شاهکار بازی گرافیک خیره کننده ای را نیز میبینیم که که نام بازی را در لیست بهترین بازی های جهان از نظر گرافیکی قرار داده است. این بازی نیز به طور کامل در انحصار شرکت سونی و کنسول پلی استیشن می باشد و برای پلتفرم های دیگر در دسترس نیست.

۷- The Witcher 3

بازی جهان باز The Witcher یک بازی خاذق العاده با داستان فوق العاده و بسیار چالش برانگیز و دنیایی پر از اتفاقات غیر منتظره و شگفت نگیز گه شما را متحیر می کند. بازی The Witcher دارای نقشه ای بسیار وسیع و بزرگ که از نسخه ی قبلی خود ۳۰ برابر بزرگتر میباشد می تواند تجربه ی بسیار عالی از یک بازی جهان باز با داستانی بسیار قوی و فوق العاده چالش برانگیز و حرکات و فن هایی که کاراکتر می تواند انجام دهد کاملا شما را در پای بازی می نشاند. داستان بازی به قدری قوی و چاش برانگیز است که زمان تقریبی ۱۰۰ ساعت برای اتمام آن در نظر گرفته شده است.

۶-Metal Gear Solid V

پلی استیشن 4

این بازی شاهکار ژاپنی ها و توسط کارگردان بسیار معروف بازی های کامپیوتری هیدیو کوجیما ساخته شده است که تقریبا کم تر گیمری او را نمیشناسد. این بازی سری یازدهم از سری بازی های Metal Gear است و اولین نسخه از این سری بازی است که بر مبنای جهان باز ساخته شده است و دارای جهانی بسیار وسیع و دنیایی پر از رمز و راز که در حین بازی راز هایی را در پیش روی شما می گذارد که تا مدت ها نیز به آن ها فکر می کنید و شما درگیر خود خواهد کرد. این بازی به خودی خود دارایی راز و جزئیات بسیار زیادی می باشد و دارای شخصیت های تاثیر گذار که در هر قسمت از بازی شما را در عمق بازی فرو میبرد. حال همچین خاصیت هایی را با یک دنیای جهان باز تصور کنید تا به عظمت بازی  پی ببرید.

۵-Rise of the tomb rider

پلی استیشن 4

بازی Rise of the tomb rider یک بازی با داستانی قوی و با محیطی بزرگ و جزئیات فراوان می شوید. شخصیت اصلی بازی یعنی لارا کرفت در این نسخه به دنبال جاوادانگی در شهری است که قبلا پدرش در جستجوی آن جانش را از دست داده بود. در طول بازی با کاراکتر های خوب و بد زیادی رو برو می شوید که در طراحی آن ها بسیار خوب کار شده اما در برابر شخصیت اصلی همچنان لاراکرفت یک سر و گردن بالاتر از بقیه است. در این نسخه بر خلاف نسخه ی قبل محدودیت در دنیای بازی وجود ندارد و دنیای بازی به قدری بزرگ می باشد که با وارد شدن در به هر قسمت از بازی مثل کوهستان یا جنگل و … باید زمان بسیار زیادی را برای گشتن در آن محیط صرف کنید.

۴-Horizon zero down

پلی استیشن 4
بازی Horizon zero down یک شاهکار تمام عیار است و با شخصیت بازی شما را به درون دنیای پر از اتفاقات و ماجراجویی های عجیب و غریب درون بازی خواهد برد و شما را درگیر داستانی عمیق و جذاب خواهد کرد.  بازی دارای داستانی یکنواخت و خسته کننده نیست و در طول بازی مراحل بسیار زیاد فرعی کوچک و تعدادی مراحل فرعی بزرگ می باشد که می تواند به نوبه خود شما را سرگرم کند ولی شاید همه آن هیجان انگیز نباشد و حتی شاید بعضی از آن ها نیز خسته کننده به نظر بیاید. نکته بسیار خوب و مثبت بازی محیط بازی است که بسیار دقیق و زیبا روی آن کار شده است  و در هر کجای بازی که بروید با منظره های خارق العاده روبرو می شوید از سرزمین های سبز و زیبا گرفته تا کوهستان های برفی و صحرا ها خشک و بی آب و علف و حیوانات که در محیط بازی آزادانه در حال گردش اند همگی دست به دست هم داده اند تا تجربه ای بسیار عالی از یک بازی رایانه ای را برای شما بسازند.

۳-Persona5

پلی استیشن 4

داستان بازی Persona 5  در مورد گروهی از جوانان دبیرستانی است که از وجود نیرویی مخفی در درون خود بی اطلاع اند و آن را کشف می کنند.  نام این گروه Phantom thieves of harts است که با قدرت خاص خود به جنگ شخصیت پلید درون آدم ها می روند آدم هایی که پس از کسب موفقیتی غرور و تکبر گرفته اند و در دل هایشان سیاهی نشسته. دا ستان بازی به زمانی حدود ۱۰۰ ساعت نیاز دارد تا تمام شود ولی تصمیمات شما در طول بازی می تواند این مقدار را عوض کند و به  تا حدود ۷۰ تا ۸۰ ساعت برساند! بازی Persona 5 از ساند ترک های فوق العاده زیبا و مربوط به بازی بهره می برد که خود یک امتیاز بسیار مثبت خوانده می شود.

۲-God of war 4

پلی استیشن 4

بازی God of war نیازی به معرفی ندارد و به جرات می توان گفت یکی از بهترین بازی های دنیاست. در این نسخه از سری بازی های God of war که حاصل ۵ سال  کار است یک بازی همه چیز تمام از آب در آمده و شما را به عمق بازی خواهد برد. در این نسخه از بازی مراحل بازی به گونه ای حرفه ای و عالی طراحی شده است که حتی نمی خواهید یک لحظه از آن را نیز از دست بدهید. در اوایل بازی شاید نتوان چنان هیجانی را یافت اما بعد از کمی و با شروع نبرد و شروع هیجان چنان غرق در بازی خواهید شد که تا کنون چنین بازی شما را مات و مبهوت خود نکرده است. طراحی محیط و گرافیک بازی نیز به قدری دقیق است که حتی روی کوچک ترین جزئیات نیز به خوبی کار شده و حتی در بعضی موارد هر کدام از جزئیات یا محیط های بازی معنی و داستان خاصی را بازگو می کند.

 

1-Bloodborne

بازی Bloodborne یک بازی بسیار چالش برانگیز و سخت می باشد که در ابتدای بازی شما در شهری غریبه و ناشناخته است و شما تلاش می کنید در بابر اتفاقات آن زنده بمانید و در ابتدا هیچ اطلاعی از شهری که در آن قرار دارید ندارید و همین امر باعث مش یود که شما کنجکاوانه تر به ادامه ی بازی بپردازید. یکی از بهترین بخش بازی گیم پلی آن است که آن چنان سخت و چالش برانگیز است ساعت ها شما پای بازی می نشاند و غرق در دنیای بازی می کند. با توجه به این که جلوه های بصری در این بازی بسیار خوب کار شده ولی مشکلات تکنیکی گرافیکی دارد که با وجود آپدیت ها و رفع چندی از آن ها هم چنان مواردی از این مشکلات باقی مانده اند اما این موارد نمی تواند از جدابیت بازی بکاهد و از نکات مثبت آن چشم پوشی کرد. صدا گذاری این بازی فوق العاده است و می تواند حس رعب و وحشتی را به همراه لذت طبیعی بودن آن را به شما بدهد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا