PowerPoint

Smart Art در پاورپوینت ،آموزش رایگان پاور پوینت

Smart Art در پاورپوینت ،آموزش پاورپوینت .پاورپوینت ابزاری است برای ارائه ی مطلب با استفاده از امکانات نوین. این نرم افزار در مجموعه ی آفیس از شرکت مایکروسافت قرار دارد.محبوب ترین و پر کاربرد ترین نرم افزار ارائه ی مطلب می باشد. با توجه به شرایط موجود در جامعه و تبدیل آموزش ها به آموزش های از راه دور استفاده از این نرم افزار برای تولید محتواهای آموزشی بشدت رشد داشته است.این نرم افزار در عین کارایی و بازدهی بالا بسیار ساده است.

در صورت داشتن حداقل آشنایی با کامپیوتر و حتی نداشتن مدرک ICDL براحتی در عرض چند ساعت میتوانید خروجی های قابل قبولی از آن داشته باشید.در همین راستا گروه فنی مهندسی زرین هور سعی کرده تا در چندین مقاله و به صورت موردی آموزش ها و مهارت هایی را در اختیار شما قرار بدهد.شما کافی است تا مبحث مورد نظر خود را در وبسایت ما سرچ کنید تا مقاله ی مربوط به آن حوزه به شما نمایش داده شود.

Smart Art در پاورپوینت

برای همه ی ما پیش آمده که گاهی تعاریف طولانی را با یک عکس و یا قطعه فیلم کوتاه می توانیم خلاصه کنیم.گاهی هزاران توصیف از ظاهر یک شخص به اندازه ی یک عکس از او این گویا نیست. همینطور گاهی ده ها خط توضیخ به اندازه ی یک اسمارت آرت نمی تواند مفهوم را منتقل کند.اسمارتآرت در حقیقت مجموعه ای از چارت ها و دسته بندی هاست که دارای زیبایی بصری می باشند.این زیبایی های بصری را می توان عامل کلیدی در انتقال مطالب و و ماندگاری آن ها در ذهن بیان کرد.برای دسترسی به آن ها باید از طریق زیر اقدام کرد.

اضافه کردن ویدئو به اسلاید ها البته کار ساده ای است.کافی است که به سربرگ insert بروید.

و از آنجا به گروه illustration و گزینه ی SmartArt را انتخاب کنید.

با دو بار کلیک کردن پنجره ای برای شما باز خواهد شد.

 • در سمت چپ این پنجره دسته بندی انواع اسمارت آرت ها
 • و در قسمت میانی انواع اسمارت آرت ها نمایش داده خواهد شد.
 • و همینطور در پنجره ی سمت راست اسمارت آرت انتخابی به صورتی رنگی نمایش داده می شود.

انواع اسمارت آرت

هر اسمارت آرت برای مجموعه کار خاصی طراحی و دارای بازده بیشتر است.

 • List:اگر مطلبی دارید که به صورت لیست است با استفاده از این نمودارها نمایش دهید. شما به راحتی می توانید متن لیستی خود را به شکل و نمودار تبدیل کنید و برای تاکید بیشتر با رنگ های مختلف نشان دهید که برای مخاطب جذابتر است.
 • Process: این نوع  smart art برای نشان دادن یک فرایند یا مراحل یک فرایند که به صورت مرحله ای است مناسب است. به طور مثال برای نشان دادن مراحل ساخت یک محصول و یا زمان بندی یک کار می توانید مراحل را به صورت گرافیکی نمایش دهید.
 • Cycleاین نوع smart art  همانند نوع process  مراحل یک فرایند را نشان می دهد با این تفاوت ک مراحل فرایند به صورت دایره ای و تکراری است.  به طور مثال برای نشان دادن روند کاری یک ماه شرکت که در هر ماه تکرار می شود مناسب است و یا برای نشان دادن چرخه زندگی حیوانات مناسب است.

نکته

انتخاب دقیق نوع اسمارت آرت در تاثیر آن نقش بسزایی دارد.

 • Hierarchyطرح سلسله مراتبی  در سازمان ها،دادن درخت تصمیم گیری، درخت خانوادگی مناسب است.
 • Relationshipطرح رابطه ای برای نمایش ارتباط بین چند شی مختلف است.
 • Matrix یک شی را به قسمت های مساوی تقسیم می کند و ارتباط بین آن ها را نشان می دهد.
 • Pyramidطرح هرمی ترکیبی از نمودارهای ماتریسی و سلسله مراتبی هستند. هر کدام از قسمت ها منحصر به فرد هستند.
 • Pyramidطرح هرمی ترکیبی از نمودارهای ماتریسی و سلسله مراتبی هستند. هر کدام از قسمت ها منحصر به فرد هستند .

امیدوارم مطلب فوق برای شما مفید بوده باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا