اندرویدترفند هاترفند های IOSترفند های ویندوزترفندهای اندرویدتکنولوژیرایانه ایویندوز

اتصال پرینتر به کامپیوتر و لپ تاپ (راهنمای تصویری)

چگونه پرینتر را به کامپیوتر متصل کنیم؟

به طور کلی نصب پرینتر برای اولین بار روی یک سیستم یا پس از تعویض ویندوز و نصب ویندوز جدید، کار چندان سختی نیست و تنها با طی کردن چند قدم کوتاه، پرینتر به کامپیوتر متصل میشود. معمولا در اکثر مواقع از طریق نصب خودکار سی دی نصب پرینتر، می توان پرینتر خود را به کامپیوتر متصل کرد و نیازی به انجام تنظیمات نصب پرینتر به صورت دستی نخواهد بود. اما در برخی موارد به دلایل مختلف مانند در دسترس نبودن سی دی نصب پرینتر یا مشکلات دیگر در شناسایی پرینتر توسط ویندوز، کاربر باید به صورت دستی این کار را انجام دهد. همچنین برخی پرینترهای جدید قابلیت اتصال بی سیم به کامپیوتر و لپ تاپ را دارند که طریقه اتصال آنها به کامپیوتر مقداری با پرینترهای سیمی فرق دارد. پس برای آموزش به پرینتر به کامپیوتر با ما در zarrinhoor همراه باشید.

آموزش اتصال پرینتر به کامپیوتر به صورت سیمی

 • ر ابتدا باید وارد بخش Devices and Printers در Control Panel شوید. برای پیدا کردن این صفحه ابتدا وارد Control Panel شده و سپس روی قسمت Hardware and Sound کلیک کنید. در صفحه جدید می توانید بخش Devices and Printers را ببینید و وارد آن شوید.
 • همانطور که در تصویر می بینید، در این قسمت لیستی از دستگاه هایی که متصل شده اند نشان داده می شود. برای اضافه کردن پرینتر جدید باید در بالای صفحه گزینه Add a Printer را انتخاب کنید.
 • در ادامه صفحه جدیدی در مرکز نمایشگر باز می شود که پرینتر یا پرینتر هایی که توسط سیستم شناسایی شده اند را نمایش می دهد. اگر پرینتر شما در این قسمت نمایش داده شد، آن را انتخاب کنید و سپس پروسه نصب را ادامه دهید. البته در اکثر موارد این لیست خالی است و باید به صورت دستی پرینتر را تعریف کرد. بنابراین باید برای تعریف پرینتر به صورت دستی روی جمله زیر کادر بزرگ کلیک کنید تا وارد بخش بعدی شوید.
نحوه اتصال چاپگر hp به کامپیوتر
 • در صفحه جدید برای اینکه بتوانید به صورت دستی پرینتر را تعریف کنید، گزینه آخر یعنی Add a local printer or network printer with manual settings را انتخاب کنید و سپس گزینه Next را بزنید.
 • در این قسمت سیستم می خواهد نوع پورت پرینتر را مشخص کنید. در اینجا سیستم به صورت پیش فرض گزینه اول یعنی Use an existing port را پیشنهاد می کند و نیازی نیست که آن را تغییر دهید. بنابراین با کلیک روی گزینه Next وارد مرحله بعدی شوید.
نحوه اتصال چاپگر canon به کامپیوتر
 • در صفحه بعدی وارد بخش نصب درایور پرینتر می شوید که یکی از مهم ترین بخش های اتصال چاپگر به کامپیوتر است. در این بخش در سمت چپ کادر بزرگ مرکز صفحه، قسمت انتخاب شرکت سازنده است که خود ویندوز لیستی از شرکت های تولید کننده پرینتر را قرار داده که با کلیک بر روی هر کدام وارد بخش درایورهای پرینترهای آن شرکت در سمت راست می شوید. اگر نام پرینتر خود را در این کادر نیافتید، می توانید گزینه Windows Update را انتخاب کنید تا ویندوز لیست خود را به روز کند. همچنین اگر سی دی درایور ویندوز را دارید می توانید از قسمت Have Disk درایور را از روی سی دی نصب کنید. اگر با این روش ها موفق نشدید تا درایور خود را نصب کنید، پیشنهاد میکنیم درایور مدل پرینتر خود را از اینترنت دانلود کنید و به صورت دستی خودتان نصب کنید تا این مشکل رفع شود.
 • پس از اینکه درایور چاپگر نصب شد، ویندوز از شما می خواهد که یک نام برای چاپگرتان انتخاب کنید. شما می توانید نام پیش فرض پیشنهادی ویندوز را نگه دارید یا اینکه به دلخواه نام آن را تغییر دهید. سپس وارد بخش بعدی با زدن دکمه Next شوید.
ساده‌ترین روش اتصال پرینتر به کامپیوتر
 • در این مرحله ویندوز از شما سوال می کند که آیا قصد دارید پرینتر را در شبکه به اشتراک گذارید یا خیر. در صورتی که قصد ندارید این کار را انجام دهید به مرحله بعدی بروید، اما اگر قصد share کردن پرینت را دارید باید گزینه پایینی را انتخاب کنید. سپس در صورت نیاز تنظیمات اشتراک گذاری را انجام داده و به مرحله بعدی بروید.
 • در آخرین صفحه، ویندوز پیغام موفقیت آمیز بودن نصب پرینتر را نشان می دهد. اکنون پرینتر برای استفاده کردن و چاپ انواع متن، عکس و اسناد در دسترس شما خواهد بود. علاوه بر این شما می توانید با فعال کردن گزینه Set as default printer این پرینتر را به عنوان چاپگر پیش فرض ویندوز انتخاب کنید تا از این به بعد همه پرینت های ویندوز از طریق همین چاپگر انجام شود. همچنین برای اینکه مطمئن شوید که ویندوز به درستی پرینتر شما را شناخته است، می توانید در همین قسمت یک صفحه تستی پرینت بگیرید تا از درست بودن اتصال اطمینان حاصل کنید. در نهایت هم برای پایان کار روی Finish کلیک کنید تا پنجره بسته شود.
نصب چاپگر در ویندوز 10
 • اکنون پس از طی این مراحل باید در صفحه اولیه آیکون پرینتر در قسمت Printers نمایش داده شود و اگر آن را به عنوان پیش فرض انتخاب کنید یک تیک سبز هم روی آیکون نقش می بندد.
آموزش نصب پرینتر و چاپگر به صورت خودکار و دستی


نحوه اتصال چاپگر به کامپیوتر با وای فای

اگر قصد دارید تا پرینتر را با استفاده از روشی متفاوت از اتصال با کابل شبکه و USB به کامپیوتر وصل کنید، می‌توانید از طریق اتصال چاپگر به کامپیوتر با وای فای اقدام کنید البته لازم به ذکر است که بهتر است تا پیش از خرید پرینتر از ۲ نکته حتما مطلع باشید تا در طی فرایند اتصال سوپرایز نشوید.

در صورتیکه قابلیت اتصال پرینتر به کامپیوتر با وای فای در دستگاه چاپگر شما دیده شود، باید از داشتن وای فای در محل استفاده مطمئن باشید زیرا هر دو دستگاه یعنی کامپیوتر یا لپ تاپ بعلاوه پرینتر باید به یک وای فای یکسان متصل شوند.

مرحله اول: اتصال پرینتر و کامیپوتر به یک شبکه وای فای

کامیپوتر را به وای فای لوکیشن مد نظر وصل کنید. پرینتر معمولا از طریق ۲ روش می‌تواند به اینترنت دسترسی پیدا کند. روش اول استفاده از کابل شبکه یا همان کابل LAN است.

مرحله دوم: تنظیمات چاپگر را درست کنید

با کمک گرفتن از قسمت سمت چپ صفحه دسکتاپ روی منوی استارت کلیک کنید و کلمه Settings را جست‌وجو کنید. روی نماد چرخ دنده کلیک کنید.

مرحله سوم: دسترسی به دستگاه‌ها

حال نیاز دارید تا همانند مدل اتصال سیمی از گزینه «Devices» کمک بگیرید. روی گزینه «Devices» کلیک کنید تا به صفحه جدید منتقل شوید.

مرحله چهارم: اتصال پرینتر به کامپیوتر

هدف از باز کردن صفحه «Devices» کلیک روی گزینه «Printers & Scanners» است. در صفحه بعدی باید گزینه «Add Printer or Scanner» برای شما نمایش داده شود. اگر بیش از یک نوع پرینتر در اطراف باشد یا سیستم قبلا به پرینترهای دیگری متصل شده باشد؛ با استفاده از این بخش می‌توانید نام پرینتر را از میان پرینترهای نشان داده شده در اطراف انتخاب کنید و سیستم را به پرینتر مد نظر وصل کنید.
پس از کلیک بر روی این گزینه معمولاً با نام سازنده و شماره مدل چاپگر روبه‌رو خواهید شد. حال کافیست تا «Add Device» را انتخاب کنید تا سیستم شما بقیه کارها را برای تکمیل روند پرینت خود به خود طی کند.

اتصال پرینتر وایرلس به کامپیوتر

 • برای اتصال پرینتر وایرلس به کامپیوتر،پرینتر را از طریق یک کابل شبکه به مودم وصل نمایید و تنظیمات اتصال به مودم را در صورت نیاز از روی پرینتر انجام دهید. معمولا اکثر پرینترها برای اتصال بی سیم یک بخش مخصوص در تنظیمات خود دارند که در آنجا با طی چند مرحله کوتاه می توان پرینتر را به مودم متصل کرد.
 • اکنون باید روی کامپیوتر پرینتر متصل شده به مودم را پیدا کرده و سیستم را به آن متصل کنید. برای انجام این کار ابتدا وارد Control Panel شوید، سپس از بخش Hardware and Sound وارد قسمت Devices and Printers شوید.
 • در بالای این صفحه روی قسمت Add a Printer کلیک کنید. اکنون در صفحه جدید منتظر بمانید تا ویندوز پرینتر متصل شده به مودم را برای شما نمایش دهد. سپس پرینتر خود را انتخاب کنید و گزینه Next را بزنید تا به مرحله بعد بروید.
نصب پرینتر بدون سی دی
 • در این مرحله ممکن است که ویندوز از شما یک کد به عنوان WPS PIN جهت اتصال به پرینتر بخواهد. اگر گزینه WPS روی پرینتر یا مودم فعال باشد، سایر افراد و همسایگان نمی توانند بدون اجازه شما به پرینتر وصل شوند و از آن استفاده کنند. وقتی که به این مرحله می رسید، کد WPS روی نمایشگر پرینتر نمایش داده می شود و آن را باید در این بخش وارد کنید (البته این مرحله برای همه پرینتر ها ممکن است نمایش داده نشود و وجود آن بستگی به تنظیمات مودم و پرینتر شما دارد).
 • پس از وارد کردن کد و رفتن به مرحله بعد منتظر بمانید تا پروسه نصب پرینتر تمام شود.
آموزش نصب پرینتر وایرلس / چگونه یک پرینتر را به کامپیوتر خود متصل کنیم؟
 •  پس از اینکه نصب پرینتر تمام شد باید پرینتر به شکل زیر در صفحه نمایش داده شود.
 • در آخر برای اینکه از درستی انجام اتصال چاپگر به کامپیوتر اطمینان حاصل کنید، می توانید یک صفحه تستی از پرینتر چاپ کنید. برای این کار روی آیکون پرینتر کلیک راست کنید، سپس Printer Properties را انتخاب کنید. در صفحه جدیدی که باز می شود، در پایین صفحه روی Print a Test Page کلیک کنید تا صفحه تستی پرینت گرفته شود. اگر یک صفحه از چاپگر پرینت شد به این معنی است که پروسه اتصال پرینتر به کامپیوتر به درستی انجام شده است.
آموزش نصب پرینتر در ویندوز 10 و 7

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا