اپلیکشن هااخبارترفند هاترفند های ویندوز

برای محافظت از پوشه ها چگونه پسورد ایجاد کنیم

اگر رایانه ای را با دیگران به اشتراک می گذارید ،نیاز به محرمانه نگه داشتن برخی اسناد داشته باشید. بسته به نسخه ویندوز کامپیوتر ، چندین روش برای نحوه رمز گذاری پوشه ها وجود دارد.

همیشه باید برای هر شخصی که یک کامپیوتر واحد به اشتراک می گذارد ، حساب کاربری خود تنظیم کنید. این به همه کمک می کند تا به برنامه ها و داده های مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند.

چگونه روی پوشه رمز بگذاریم:

استفاده از رمز عبور برای محافظت از یک پوشه به این معنی است که برای دیدن لیست اسناد موجود در پوشه ، باید یک رمز ورود را وارد کنید. 

قبل از رمزگذاری هر سند، می توانید یک نسخه پشتیبان از فایلها و پوشه های بدون رمز ایجاد کنید تا در صورت فراموش کردن گذرواژه فایل های شما از بین نروند.

چگونه روی پوشه رمز بگذاریم در ویندوز ۷ :

در Windows Explorer ، به پوشه مورد نظر برای محافظت بروید. بر روی پوشه راست کلیک نمایید.

Properties را از فهرست انتخاب کنید. در کادر گفتگوی انرا می بینید ، روی برگه General کلیک نمایید.

بر روی دکمه Advanced کلیک کرده و سپس Encrypt content to secure data را انتخابنمایید.  OK را کلیک کنید نام کاربری و رمزعبور Windows شما استفاده خواهد شد.

برای اطمینان از دسترسی به آن ، روی پوشه دوبار کلیک نمایید. 

چگونه روی پوشه رمز بگذاریم در Windows XP :

فایل یا پوشه ای را که می خواهید رمزگذاری کنید انتخاب نمایید.

روی فایل یا پوشه راست کلیک کرده و بر روی Properties نمایید.

روی تب Sharing کلیک نمایید.

“Encrypt contents to secure data” را علامت بزنید این پوشه را خصوصی نمایید.

روی Apply کلیک کنید و سپس OK را بزنید.

اگر گزینه Encrypt contents to secure data غیرفعال باشد:

برای کار با این گزینه در نسخه خانگی Microsoft Windows XP ، باید شرایط زیر را رعایت نمایید.

هارد دیسک باید در فرمت NTFS شود و نه سیستم FAT32 File .

پوشه ای که می خواهید رمزگذاری کنید ، پوشه شخصی شما است. به عنوان مثال ، اگر نام شما باب است ، باید پوشه زیر یا یک پوشه را درون آن رمزگذاری نمایید.

شما نمی توانید پوشه هایی را در خارج از این پوشه رمزگذاری کنید. اگر می خواهید پوشه های خارج از این پوشه را رمزگذاری نمایید.

اگر شما نیاز به محافظت از رمز عبور یا رمزگذاری داده هایی که مرتباً از آن ها استفاده می کنید ، باید یک برنامه شخص ثالث نصب کنید که به شما امکان می دهد از فایل ها و پوشه های خود محافظت کنید. در زیر چند راه حل رایگان و تجاری ارائه شده است.

۷-Zip – یک برنامه فشرده سازی فایل و پوشه رایگان، که شامل قابلیت محافظت در پسورد نیز از فایل ها و پوشه های فشرده شده است.

AxCrypt – یک ابزار رمزگذاری عالی است که به فرد امکان رمزگذاری همه فایلها را در یک پوشه می دهد و اجازه مشاهده آن فایل ها را نمی دهد مگر اینکه یک عبارت (رمز عبور) مشخص شود.

Folder Guard – نسخه تجاری یک نرم افزار محافظت از رمز عبور است که شما را درست می کنید از فایلها ، پوشه ها و دیگر منابع Windows محافظت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا