3 ماه پیش
1
  • اخبار
  • کاهش ۵۰درصدی ارزش بیت کوین ، سقوطی بزرگ و ناگهانی

کاهش ۵۰درصدی ارزش بیت کوین ، سقوطی بزرگ و ناگهانی

کاهش ۵۰درصدی ارزش بیت کوین ،روز گذشته یکی از بزرگترین ترین سقوط های تاریخ بیتکوین رخ داد.تقریبا ارزش بیتگوین نصف شد .ناگهانی و بدوو ن شیبی ملایم. اما پاسخ این چرا؟ در پی کاهش بی‌سابقه ارزش بیت کوین، بسیاری از معامله‌کنندگان این حوزه غافلگیر شده‌اند. بر اساس گزارش BitMEX، نزدیک یک میلیارد دلار بیت کوین که در اختیار این افراد قرار داشته، از بین رفته و به آن‌ها خسارت وارد شده و بسیاری از سرمایه‌گذاران را سردرگم کرده است. درست مانند سقوط از لبه ی یک پرتگاه.بدون اینکه حتی به ذهن کسی خطور کرده باشد.این افت فاحش همه را به یک سمت برد،چراااا؟؟؟!!!!

و اما پاسخ این چراا؟؟؟

اولین پاسخ این است که با ورود کورونا به اقتصاد جهانی و کاهش رشد اقتصادی کشورها و همچنین کاهش تولید ناخالص ملی بازار های سنتی سرمایه ها را به سمت خروج از بازار ارزهای دیجیتال سوق می دهند.سرمایه گذاران برای حفظ کوتاه مدت سرمایه های خود و شاید حتی نه برای رشد سرمایه ی خود به سرمایه گذاری در بازار های سنتی و انتطار برای آنچه که پیش خواهد آمد تمایل نشان می دهند.

راس میدلتون (Ross Middleton) یکی از مدیران ارشد مالی صرافی (DeversiFi) به ضعف بازارهای سنتی اشاره می‌کند :

معامله کنندگان در حال خارج شدن از بازار بیت کوین هستند تا حداکثر بهره‌برداری از سرمایه خود را داشته باشند. احتمالا آن‌ها فکر می‌کنند که این بازار برای حفظ کوتا‌ه مدت سرمایه‌های آن‌ها بهتر است.

هکر ها

شاید علت دیگر را هک های رو به پیشرفت در این حوزه بتوان دانست.در هفته ی اخیر هک های بزرگی صورت گرفته که توسط آنها بیت کوین ها به پول های بی پشتوانه تبدیل شده اند. کلاه‌برداران (PlusToken) نمونه ای هستند که تنها یک روز پیش از نصف شدن ارزش بیت کوین، تحرکات زیادی در بازار داشته‌اند. گفته می‌شود نزدیک ۱۰۰ میلیون دلار بیت کوین به بازار‌های دیگر منتقل شده تا تبدیل به پول‌های بی پشتوانه شوند.

کاهش ۵۰درصدی ارزش بیت کوین ،علت دیگر را نیز می توان به بیمه حدود نوسانات سرمایه در قبال حاشیه ی سود نسبت داد.که سرمایه گذاران را به سمت بازار های سنتی سوق داده است.چراکه در نوسانات بالای حال حاضر همه دنبال حاشیه ی سود کمتر و امن تر می گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان پیش فرض

مطالب پر بازدید

ه
هاست و دامنه ، خرید هاست ، خرید دامنه، هاست رایگان ، دامنه رایگان،هاست و دامین، دامین رایگان،هاست را چگونه بخریم، طراحی وبسایت،اموزش ساخت سایت ،مراحل خرید هاست،مراحل راه اندازی سایت

چگونه هاست و دامنه بخریم؟

چگونه هاست و دامنه بخریم؟ ، خرید و هاست دامین یکی از مشکلات عمده کسانی است که تازه وارد بوده و قصد راه اندازی وبسایت دارند در راه اندازی وبسایت قدم اول گرفتن گرفتن هاست و دامین است با ما...

10 بازی جالب

برترین بازی های پلی استیشن (ps4)

، صرفه جویی اینترنت در اینستاگرام ، دانلود اینستاگرام کم مصرف ، مصرف اینترنت ، ترفند کم نشدن حجم اینترنت

ترفند مصرف اینترنت کمتر در اینستاگرام

shortcut در فتوشاپ

نرم افزار فتوشاپ

گوگل،ترفند گوگل،ترفند جالب گوگل،رازهای گوگل،راز مخفی گوگل،بازی گوگل،ترفند مخفی گوگل،

۸ ترفند پنهان گوگل!