cssHtmlJavascriptphpWordPressاخبارامنیتترفند های ویندوزتکنولوژیرایانه ایسئوسایت و اپلیکیشنشبکه

ارور های گوگل چه معانی دارند(۱)

در برخی از صفحات سایت ها وقتی سایت را باز میکنیم سری ارور می اورد از جمله(۴۰۰-۴۰۴و…) حال میخواهیم در ادامه به آن بپردازیم که این ارور ها چ معانی دارند و بر اثر چه چیزی نمایان میشود.

در این قسمت به ارور های ۴۰۰-۴۰۱-۴۰۳-۴۰۴-۴۰۸ میپردازیم در پست بعدی با بقیه ارور ها آشنایتان میکنیم.

ارور ۴۰۰ bad request

معنی درخواست بد یا نامناسب است . جهت رفع آن ابتدا مطمئن باشید آدرس آدرس صفحه وبسایت را درست تایپ میکنید و سپس کوکی و کش سیستم خود را پاک کنید و دوباره تست کنید . از طرفی باید بررسی کنید که آیا این خطا فقط برای یک سایت رخ میدهد یا در سایت های دیگر هم این خطا را مشاهده میکنید.اگر این مورد دوم باشد که برای تمامی سایت ها باشد پس مشکل از سیستم شما است.

ارور ۴۰۱ unauthorized

معنی این خطا این است که به احتمال زیاد شما در پی تلاش برای رفتن به یک صفحه هستید ول ظاهرا اطلاعات نظیر یوزرنیم یا پسور شما صحیح نمی باشد و یا آدرس که تایپ کرده اید اشتباه است . و با دسترسی شما به پایان رسیده است . برای مثال در برخی از سایت ها اشتراک ماهانه بدونه آنکه پیغامی ارسال کنند که مشکل چیست بعد از پایان اشتراک این خطا را نشان میدهد که جالب نیست که بهتر است با مدیریت سایت در ارتباط باشید.

ارور ۴۰۳ forbidden

این خطای معروف ممنوع بودن آن صفحه را نشان میدهد . به عبارتی شما به هر دلیل حق دسترسی به آن را ندارید . این مشکل زمانی که تحریم بیشتر به چشم میخورد . راه حل این برای حل این مشکل به این شکل است که یا از VPN استفاده کنید یا پاک کردن کوکی یا کش سیستم و مجدا از VPN استفاده کنید.

ارور ۴۰۴ not found

معروف ترین ارور در رده ارورهای ۴XX می باشد . به زبان ساده در سمت مرورگر یک صفحه و یا آدرسی درخواست می شوید .که این درخواست یا آدرس وجود ندارد و یا قبلا وجود داشته و الان وجود ندارد و آن را نمایش میدهد . این نوع خطا برای سئو سایت ضرر دارد وپیشنهاد می شود به شکل اصولی رفع کنید . و برای مانیتورینگ این نوع خطا ها ابزار سرچ کونسول نیز وجود دارد.

ارور ۴۰۸ request timeout

این ارور به معنای به پایان رسیدن مهلت زمانی ارتباط شما با وب سایت است . زمانی که به هر دلیلی مشکلی در اینترنت شما یا سرور سایت و یا ارتباط بین اینترنت شما با سرور رخ دهد ای نوع خطا را به شما نشان میدهد . گاهی برای رفع این خطا کافی است که F5 را بزنید یا می توان که در ساعتهای دیگری به سایت مراجعه کنید یا حتی می توان اینترنت خود را عوض کنید این کارهای ساده و راه گشای هستن برای جلوگیری از رخ دادن این ارور.

امیدوارم این دانستها کابردی باشد برایتان…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا