ترفند ها

۵ راه کار برای افزایش سرعت دانلود

در این مقاله از زرین هور راه های مختلفی برای افزایش سرعت دانلود را برای شما بیان میکنیم تا پایان با ما باشید.

دسترسی دستگاه ها و اپلیکیشن های غیرکاربری را مسدود کنید

هر دستگاه اضافه میتواند در پس زمینه بخشی از پهنای باند اینترنت شما را اشغال کند. این اتفاق توسط اپلیکیشن ها هم رخ میدهد. پس تا جای ممکن اینترنت دستگاه هایی که نیازی به آنها ندارید را قطع کرده و اپلیکیشن هایی که در پس زمینه از اینترنت استفاده میکنند را پیدا کنید.

محل مودم را تغیر دهید

دانلود

قرار گرفتن پشت دیوارها یا عبور امواج از چندین در میتواند سرعت دانلود شما را به مراتب کاهش دهد. سعی کنید میز کارتان را در کمترین فاصله از مودم قرار دهید یا مودم را به نزدیکی میز کارتان منتقل کنید.

چند فایل به صورت هم زمان دانلود نکنید

نرم افزار های مدیریت‌دانلود زمانی که چندین فایل را به صورت همزمان دانلود کنید پهنای باند را بین دانلودهای مختلف تقسیم میکنند. در چنین شرایطی احتمال متوقف شدن فرآینددانلود افزایش پیدا میکند. در نتیجه بهتر است در هر لحظه فقط یک فایل را دانلود کنید.

از کابل اترنت استفاده کنید

دانلود

در بسیاری از مواقع، نویزها و اختلالات رادیویی میتوانند سرعت دانلود شما را کاهش دهند. اگر در منزل دستگاه های زیادی روی باند یکسان با مودم دارید شاید بهتر باشد برای افزایش سرعت از کابل اترنت استفاده کنید.

firmware را به روزرسانی کنید

به وب سایت سازنده مودم یا روتر سر بزنید و در صورت وجود، آخرین نسخه از firmware دستگاهتان را دانلود و نصب کنید. میتوانید این عملیات را از طریق صفحه تنظیمات مودم هم انجام دهید. استفاده از firmware جدید میتواند عملکرد مودم را بهینه تر کرده و سرعت دانلود شما را افزایش دهد.

ممنون تا پایان با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید:

بهترین فرمت یا فایل سیستم حافظه ها چیست؟


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا