Excelترفند هاترفند های ویندوزمایکروسافت آفیس

آموزش قرار دادن لینک در اکسل

لینک در اکسل

می دانیم که نرم افزار اکسل یک نرم افزار کامل و بسیار حرفه ای در ویرایش و محاسبه داده های ما می باشد. با استفاده از نرم افزار اکسل می توانید اعمال ریاضی زیادی را بر روی داده های خود انجام دهید و به نتیجه دلخواه خود برسید. ما در این مقاله آموزشی قصد داریم به آموزش قرار دادن لینک در اکسل بپردازیم. پیشنهاد می کنیم که اگر شما هم به دنبال قرار دادن لینک در اکسل هستید این مقاله آموزشی را از دست ندهید.

لینک دادن به یک سلول در اکسل

برای این که بخواهید به یک سلول در نرم افزار اکسل لینک بدهید باید مراحل زیر را دنبال کنید:

بر روی سلولی که قصد دارید لینک دهی را انجام دهید کلیک کنید و بعد از آن از سربرگ Insert گزینه Hyperlink را انتخاب کنید. ( از کلیدهای میانبر Ctrl+K ) نیز می توانید استفاده کنید.

آموزش قرار دادن لینک در اکسل

پنجره ای برای شما باز می شود که باید در سمت چپ آن بر روی گزینه Place in This Document کلیک کنید.

آموزش قرار دادن لینک در اکسل

حالا باید شماره سلولی را که می خواهید لینک درون آن قرار بگیرد را وارد کنید. همچنین در بخش Type the cells reference نام سلول را که می خواهید با کلیک بر روی لینک برای شما نشان داده شود وارد کنید.

آموزش قرار دادن لینک در اکسل

روش دوم

اما در روش دوم می توانید بر روی سلول کلیک کنید و از سربرگ Formulas بر روی گزینه Lookup & References کلیک کنید. از زیر منویی که باز می شود گزینه HYPERLINK را انتخاب کنید.

آموزش قرار دادن لینک در اکسل

کادری مشابه تصویر زیر برای شما باز می شود که شما می توانید در بخش Text to display عبارت دلخواهی را برای لینک خود وارد کنید.

در حالت عادی نام سلول را نمایش خواهد داد. همچنین می توانید در بخش Screen tip متنی را وارد کنید که با بردن و نگه داشتن اشاره گر ماوس بر روی آن ظاهر می شود.

نحوه حذف هایپر لینک اکسل

شاید لینکی را اضافه کرده باشید و حالا نمی خواهید از آن استفاده کنید و شاید هم متوجه شده باشید که لینکی را به اشتباه وارد کرده اید برای این کار کافی است روی لینک مد نظر خود کلیک راست کنید و از منوی ظاهر شده Remove Hyperlink را انتخاب کنید.

آموزش قرار دادن لینک در اکسل

سخن پایانی

لینک دادن به سلول در نرم افزار اکسل یک قابلیت خیلی مهم و کاربردی است که برای کار بر روی داده ها خیلی به کاربران کمک می کند این مقاله آموزشی در این زمینه بود که توسط تیم ما آماده و در اختیار شما عزیزان قرار گرفت.

امیدواریم که این مقاله آموزشی برای شما مفید بوده باشد لطفا نظرات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا