لینوکس

۵ تا از توزیع های پایدار لینوکس ۲۰۲۱

۱- ArchLinux

Arch Linux , 5 تا از توزیع های پایدار لینوکس
5 تا از توزیع های پایدار لینوکس

مناسب برای:  برنامه نویس ها وتوسعه دهندگان

Arch Linux یک توزیع سبک و انعطاف پذیر لینوکس با محیط کاربری ساده است. توزیع GNU/Linux همه کاره x86-64 به طور مستقل توسعه یافته ، با پیروی از مدل انتشار نورد ، آخرین نسخه های پایدار اکثر نرم افزارها را ارائه می دهد. از ویژگی های این توزیع می توان به توزیع عملگرا ، مرکزیت کاربر ، تطبیق پذیری ، سادگی و … اشاره کرد.

۲- Debian

Debian
5 تا از توزیع های پایدار لینوکس

مناسب برای: تازه کارها

دبیان یک سیستم عامل محبوب پایدار و امن مبتنی بر لینوکس است. توزیع های مختلف محبوب لینوکس ، مانند Ubuntu ، PureOS ، SteamOS و غیره ، Debian را به عنوان پایه ای برای نرم افزار خود انتخاب می کنند. ویژگی های قابل توجه عبارتند از:

  • پشتیبانی سخت افزاری گسترده
  • ارتقاء روان را ارائه می دهد
  • پشتیبانی امنیتی برای انتشارات
  • نرم افزار رایگان و منبع باز

۳- Fedora

Fedora

مناسب برای: توسعه‌دهنده نرم‌افزار و دانش‌آموزان

توزیع پلتفرمی ایده آل برای سخت افزار ، منبع و ابر ایجاد می کند و به توسعه دهندگان نرم افزار و اعضای جامعه اجازه می دهد راه حل های مناسب برای کاربران خود بسازند. Workstation Fedora یک سیستم عامل کاربر پسند است که طیف وسیعی از توسعه دهندگان ، از دانش آموزان گرفته تا متخصصان در محیط های شرکتی را پشتیبانی می کند.

۴- Linux Mint

mint linux

مناسب برای: متخصصان ، توسعه دهندگان ، دانشجویان

Linux Mint یکی از محبوب ترین توزیع های لینوکس رومیزی است که هم رایگان و هم منبع باز است. بر اساس Debian و Ubuntu ، Mint حدود ۳۰۰۰۰ بسته ارائه می دهد و یکی از بهترین مدیران نرم افزار است. این توزیع پشتیبانی چند رسانه ای کاملی را ارائه می دهد و استفاده از آن بسیار آسان است.

۵- Manjaro

manjaro linux
,
5 تا از توزیع های پایدار لینوکس

مناسب برای: تازه کارها

Manjaro Linux یک سیستم عامل سریع و رومیزی است که بر اساس Arch Linux طراحی شده است. این توزیع تمام مزایای نرم افزار پیشرفته را برای شروع سریع و ابزارهای خودکار برای به حداقل رساندن مداخله دستی ارائه می دهد. این برنامه کاملاً رایگان است و برای معماری ۶۴ بیت در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا